Akpınar Elderek’te 550 metrede sıcak su bulundu

Akpınar Elderek’te 550 metrede sıcak su bulundu

08.07.2017

Akpınar ilçemiz Elderek Ortaoba Köyü sınırlarında bulunan jeotermal sahada, Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından yapılan incelemeler sonucunda jeotermal sıcak su bulunduğu tespit edildi. Yapılan etüt incelemeler sonucunda sıcak suyun yaklaşık 550 metre derinlikte olduğunun tespit edildiğini belirten AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Maliye Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler neticesinde gerekli ödeneğin Kırşehir […]

Akpınar ilçemiz Elderek Ortaoba Köyü sınırlarında bulunan jeotermal sahada, Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından yapılan incelemeler sonucunda jeotermal sıcak su bulunduğu tespit edildi.
Yapılan etüt incelemeler sonucunda sıcak suyun yaklaşık 550 metre derinlikte olduğunun tespit edildiğini belirten AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Maliye Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler neticesinde gerekli ödeneğin Kırşehir İl Özel İdaresi’ne gönderilmesiyle 4.7.2017 tarihinde Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından Jeotermal Üretim Kuyusu Açılması ve Raporlanması yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edildiğini bildirdiler.
JEOTERMAL KAYNAK ARAMA SAHA İHALELERİ
Öte yandan Kırşehir’in Kaman ilçesinde bulunan bazı jeotermal kaynak arama ruhsat sahaları için ihale açıldı. Konuya ilişkin ilan, Resmi Gazete’nin 5 Temmuz sayısında yayımlandı.
Buna göre, Kırşehir’in Kaman ilçesi Erbişim Köyü ve Fakılı Köyü mevkilerinde yer alan 4 bin 449 ve 4 bin 399 hektarlık jeotermal kaynak arama sahaları açık teklif usulü ile ihale edilecek.
Geçici teminat bedelleri 2 bin 630 ve 2 bin 600 lira olarak belirlenen sahaların ihalesi, 18 Temmuz Salı günü saat 10.15’te Kırşehir İl Özel İdaresi Encümen Toplantı Salonu’nda yapılacak.
İstekliler, gerekli belgelerle hazırlayacakları tekliflerini ihale gün ve saatine kadar iletebilecekler. Öte yandan, Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Keban HES İşletme Müdürlüğüne bağlı Kiğı Hidroelektrik Santrali’nin bir yıllık 25 kişi ile güvenlik hariç, bakım, onarım ve santral işletilmesi hizmeti ihale edilecek.
EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğü’nün Resmi Gazete’de yer alan ilanına göre, açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek ihale, 14 Temmuz Cuma günü saat 14.00’te EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğü’nde yapılacak.
Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğü adresine elden teslim edilebilecek veya aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilecek. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .