AKP-CHP koalisyonu şarttır

AKP-CHP koalisyonu şarttır

27.07.2015

CHP, Türk tarihinin derinliklerinden gelen bir partidir. Tarihi misyonu yüksektir.CHP kadroları ve CHP politikaları Cumhuriyet Rönesans’ı ile donanmıştır.Yaptığı devrim dünyaya ve İslâm alemine örnek olmuştur. Ama İslâm dünyası bunu örnek alacakken; mezhep kavgaları ile birbirlerini boğazlamayı gelenek haline getirmişlerdir. Bu boğazlamada AKP iktidarı boğazlayanlardan yana tavır koymuştur. İster komünisti olsun, ister faşist, ister nazist olsun […]

CHP, Türk tarihinin derinliklerinden gelen bir partidir. Tarihi misyonu yüksektir.CHP kadroları ve CHP politikaları Cumhuriyet Rönesans’ı ile donanmıştır.Yaptığı devrim dünyaya ve İslâm alemine örnek olmuştur. Ama İslâm dünyası bunu örnek alacakken; mezhep kavgaları ile birbirlerini boğazlamayı gelenek haline getirmişlerdir.
Bu boğazlamada AKP iktidarı boğazlayanlardan yana tavır koymuştur. İster komünisti olsun, ister faşist, ister nazist olsun bu terör odaklarının laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti tarafından reddedilmesi gerekirdi. Yapılmadı, okşandı, semirtildi, 5-6 yıl boyunca bu odaklara, siyasi, tıbbi, askeri, coğrafi, mali yardımlar devam etti. Sınırlarımızda bir devlet düzeni varken, bizim iktidar, bu devlet düzenini yıkıp mezhep katliamlarına dayalı, ne-idüğü belirsiz bir terör-anarşi yokluk ve sefalet düzeni kurmak isteyenlere destek oldu.”İşit bize kötülük yapmaz” diyenler iktidarı, Gezi olaylarında eline silah almamış teröre bulaşmamış 8 gencin ölümüne neden oldu. Hatta buna sevindiler bile!
Bu zihniyet Kubilay’dan beri sürüp geldi. Çorum-Maraş-Sivas-Reyhanlı, Ceylanpınar, Suruç-Dağlıca-Aktütün katliamlarıyla sürüp geldi.
Bu nedenle; tek başına kalan AKP iktidarı daha kötü, daha feci işlere olaylara neden olacağından bunları dizginlemek, yanlış, yıkıcı, bölüp parçalayıcı politikaları durdurmak, bunlara engel olmak için CHP gibi Yüksek tarih şuuruna sahip partinin iktidara ortak olması yurdumuzun, milletimizin yararınadır. Aksi halde Cumhuriyet’imizin değerlerini yarı yarıya yıkmış ve yıkmakta olan AKP daha da hırçınlaşıp ortalığı tarumar edecektir. Çünkü bunlar lâik-demokratik-hukuk devletini yıkıp yerine şeriat komünizmine, ırk faşizmine-Nazizmine dayalı milli birliği, Misak-I Milliyi yok eden bir kamu düzeni kuracaklardır. Yarısını yıktıkları yarısını da 2023’e dek tamamlamayı hedeflemiş olan AKP meydanı tamamen boş bulacaktır.
AKP’de milli ruh, milli birlik, milli ülkü, milli hiçbir ideal yoktur. DSP, ANAP, MHP koalisyonu bunlara terörü nerdeyse sıfırlamış olarak bıraktılar. Bunlar, ”Kardeşim terör, sen bize oy ver’ gerisine karışma, istediğini yap” dediler. Dedikleri gibi oldu. Yurdumuzun bir bölümü,vergi,yargı,emniyet,yol güvenliği… bakımından terörün kontrol ve denetimine sokuldu. “Atatürkçüler, Milliyetçiler, Vatanseverler Orduda–Emniyette–Balyoz–Ergenekon tezgâhlarıyla içeri tıkıldı. Meydan boş kalsın ki istediğimizi yapalım” diye düşündüler. Hem de başarılı oldular.
Kamu düzeni El-Kaideci, Işitci, El Nuracı, Fethullahçı-bozguncu, yıkıcı, parçalayıcılara teslim edildi.
Atatürk’ün ”Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ilkesi, diğer ilkeleri gibi paramparça edildi. İşsizlik yolsuzluk, talan–vurgun soygun düzeni ilerledi.
AKP, maddi menfaat para,gıda vs. dağıtıp gene birinci parti olmayı başardı. Çünkü bunlarda dağıtacak kamyonlar dolusu para var! Diğer yiyecek, içecek stokları da zaten devlet olanakları nedeniyle ellerinde.
Kırk yıl muhalefette kalsan bir şey yapamazsın ”ERK”denilen kuvvette bulunursa CHP, yukarda yazdıklarıma engel olur.”Olabilir” demiyorum mutlaka olur. Çünkü CHP koalisyona yutulmak için değil,masaya oturup ”ERK” ortağı olarak iradesini vurgulamak için girmelidir.CHP, cılız, çıkarı için hareket eden, ”Bir kepçe de bana verin birlikte yiyelim. Bu Cumhuriyeti birlikte yıkalım” diyecek bir avanaklar topluluğu değildir. CHP’nin iktidar ortaklığında CHP politikaları iktidara damgasını vuracaktır. CHP pozitif yüklü AKP negatif yüklüdür.
Milli Bayramları kısmen yıkmış, ya da cılızlaştırmış bir partiye Cumhuriyet’i kurmuş milli birlikten, milli haysiyetten yana CHP ”DUR” diyecektir.
Muhalefet türküleriyle bir yere varılmaz. Bu nedenle iktidarın yakasından, paçasından, kolundan kanadından, kravatından, burnundan ve kulağından tutmakta fayda var.
CHP o zaman büyür, iktidar partisi olarak, koalisyonda da olsa kendini ispat edecektir. Bir siyasi partinin kendini ispatlama yeri, iktidardır. Halk iktidarda yapılanlara bakar. CHP, asla tasfiye edilemez. CHP daha da büyür üçlü koalisyon olmadı diye hadi, AKP yoluna devam et demek, CHP’nin tarihi misyonuna uygun düşmez.
CHP,gerçek demokrat parti olarak,”tuz ile bal” da yiyebilmelidir.Esas yiğitlik buradadır. AKP yorgun-bitkin-çaresiz bir partidir.
Kendi politikalarına dahi sahip çıkıp yürütecek takati kalmamıştır. Bitmiştir, tükenmiştir.Ama unutmayalım ki ”Bütün zulumlar, zayıflıktan doğar” AKP diktatörlüğe geçebilir. Zaten yarı yarıya geçmiştir.
CHP’nin ortağı olduğu koalisyonlar ”CHP’ye zarar vermiştir.” Görüşü de çok çürük bir görüştür.Gerek İsmet Paşa, gerekse Ecevit zamanında, Erdal İnönü zamanında yurdumuzun, milletimizin, rejimimizin yararına çok faydalı işler yapılmıştır. CHP’nin 49 milletvekili vardı. Baykal’a ”İstediğin bakanlıkları verelim, gel koalisyona gir,ortak ol!” dediklerinde Sayın Baykal ”Yükünü tereğe yığdı” girmedi. Birkaç yıl sonrada Kırşehir’e geldiğinde ”o koalisyona girmemek fahiş hataydı” demek zorunda kalmıştır.
CHP’nin koalisyon ortaklığı hukuki deyimle ”mücbir sebebe” dayanmaktadır. Başka çare yoktur.CHP,başka partiler gibi ”Haydi Eyvallah ” deme lüksüne sahip değildir.Koalisyona girmek, hem CHP, hem de milletimiz, devletimiz, rejimimiz demokrasimiz açısından daha faydalıdır.
Yeniden seçime gidildiğinde üç aşağı beş yukarı aynı sonuçlar çıkacaktır. Karşımıza gene koalisyon çıkacaktır.Siyaset adamı ufkun ötesini gören adamdır.O zaman da ”keşke önceleri koalisyon yapsaydık” denecektir.
AKP’nin amacı, parlementer rejimi çıkmaza sokup başka alternatifler aramaktır.Hitler de son fasılda liberal-demokrat-sosyal demokrat kesimleri bir bahane ile ekarte edip ”din ve ırk” esasına dayalı kanlı, acımasız diktatörlüğünü kurmuştu!..
Tekrarlayalım ”Bütün zulümler zayıflıktan doğar.”Demokrasi Kamu erkleriyle, Kamu kurumlarının varlığı ile yaşar. AKP tüm kamu kurumlarını kendi diktesi, saltanatı altına almıştır.
Yasama öyle
Yargı öyle
Üniversiteler öyle
Milli Eğitim öyle
TRT öyle
Basın öyle!
Ne diyor Hz. Muhammet:
”Ne zulmediniz; ne de zulme uğrayınız! Zulmetmeyiniz! Zulmetmeyiniz! Zulmetmeyiniz!” (Veda Haccı’ndan)
Bu nedenle CHP koalisyona girmelidir! Bunda hayır vardır.CHP’nin öncülerinin kararı yerindedir.
Tevfik Fikret’in dörtlüğü çok kişiye ders verecektir.
Zulmün topu var, güllesi var
Kal’ası varsa
Hakkın da bükülmez kolu, dönmez yüzü vardır.
Göz yumma güneşten, ne kadar nuru kararsa!
Sönmez ebedi her gecenin gündüzü vardır.
(Millet Şarkısı’ndan)
Türkiye şeriat batağına saplanırsa bu bataklıktan kolay kolay çıkamaz.
AKP’ye ”dur demek şarttır”Unutmayın ”demokrasi bizim için bir tramvaydır” Onunla istediğimiz yere kadar gider ve o istasyonda ineriz”diyenler iş başında!…
CHP koalisyona,akıllı,ilmi yöntemlerle girmelidir!..YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .