“Akıllı Şehir” Kırşehir’de “Akıllı Durak” dönemi başladı

“Akıllı Şehir” Kırşehir’de “Akıllı Durak” dönemi başladı

18.03.2019

Akıllı Şehir Uygulamaları kapsamında Ulaşım Portalını hayata geçirerek Türkiye’ye örnek olan bir sistem başlatan Kırşehir Belediyesi, toplu taşıma sisteminde Akıllı Durak dönemini başlattı. Akıllı Şehir Kırşehir Belediyesinin yeni uygulaması ile vatandaşlar hangi otobüsün kaç dakika sonra hangi duraktan geçeceğini görebilecek. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Türk Telekom ve İSBAK ile beraber yürütülen Akıllı Ulaşım Sistemleri Projesi […]

Akıllı Şehir Uygulamaları kapsamında Ulaşım Portalını hayata geçirerek Türkiye’ye örnek olan bir sistem başlatan Kırşehir Belediyesi, toplu taşıma sisteminde Akıllı Durak dönemini başlattı. Akıllı Şehir Kırşehir Belediyesinin yeni uygulaması ile vatandaşlar hangi otobüsün kaç dakika sonra hangi duraktan geçeceğini görebilecek.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Türk Telekom ve İSBAK ile beraber yürütülen Akıllı Ulaşım Sistemleri Projesi kapsamında şehrin geneline 20 adet “AKILLI DURAK” uygulaması yapılacaktır. Bu projenin kapsamı toplu ulaşım hizmet kalitesinin arttırılması için modern nitelikte yeni nesil durakların tasarlanması ve yapımını sağlayarak yolcu memnuniyetini amaçlamaktadır” dedi.
Başkan Bahçeci, “Otobüs hatlarında konumlandırılacak olan üzerinde LED/LCD tabanlı dijital yolcu bilgilendirme ve reklam ekranları, bas dinle cihazı, güvenlik kamera sistemi, kablosuz bağlantı ekipmanları, engelli araçlarının şarj edilebileceği arabirim ve USB şarj cihazına sahip şehir mimarisine uygun, şeffaf görünümlü, kolay temizlenebilen yeni nesil akıllı durak sistemidir” diye konuştu.
“Kırşehir’imize yakışanı yapmaya devam ediyoruz” diyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 20 ayrı akıllı şehir uygulaması ile Akıllı durakların ilkinin Cacabey Meydanındaki durağa monte edildiği hatırlattı.
Kırşehir Belediyesi’nin teknolojik altyapısı ile Türkiye’nin en önde gelen kamu kurumlarından biri olduğunu vurgulayan Başkan Yaşar Bahçeci. kavşaklar, yollar, alt ve üst yapı ve otoparklar gibi milyonlarca liralık ulaşım yatırımı yaptıklarını, tüm bunların yanında vatandaşların daha rahat ve konforlu seyahati için teknolojiyi de en üst seviyede kullandıklarını kaydetti.
Geliştirilen uygulama ile otobüslerin hangi duraktan kaç dakika sonra geçeceğinin net olarak görüldüğüne dikkati çeken Başkan Bahçeci, “Daha önce otobüslerinin konumları gibi birçok kolaylıktan faydalanan vatandaşlarımız artık durağından otobüsünün ne zaman geçeceğini dakika dakika öğrenebilecek. On yıldır ulaşımdan, alt yapıya, kültürden sosyale her alanda Kırşehir’imize yakışanı yatık yapmaya da devam ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .