Akçakent Hükümet Konağı hizmete açıldı

Akçakent Hükümet Konağı hizmete açıldı

26.05.2015

Akçakent Hükümet Konağı hizmete açıldı Akçakent Hükümet Konağı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Vali Necati Şentürk, Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Akçakent Kaymakamı Enver Yılmaz, il ve ilçe protokolü ile vatandaşların katılımıyla yapılan açılış töreninde konuşan Vali Necati Şentürk, Hükümet […]

akçakent hükümet konağı

Akçakent Hükümet Konağı hizmete açıldı

Akçakent Hükümet Konağı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Vali Necati Şentürk, Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Akçakent Kaymakamı Enver Yılmaz, il ve ilçe protokolü ile vatandaşların katılımıyla yapılan açılış töreninde konuşan Vali Necati Şentürk, Hükümet Konağının, vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla, yaklaşık 3 Milyon lira harcanarak yapıldığını söyledi.

Kamu hizmetinin en iyi bir şekilde yerine getirilmesi için fiziki mekana ve onun içerisindeki teknik donanımlara ihtiyaç olduğunu belirten Vali Necati Şentürk,”Binalar tek başına bir değer taşımaz, kamu hizmetindeki zihniyet mükemmelse, zihniyet tarihi bir gelenekten ve kök ruhumuzdan besleniyorsa, o hizmet kalitelidir” dedi.

Evliyalar ve bilgeler diyarı Kırşehir’in yetiştirdiği ve Osmanlı Devletinin kuruluşuna feyz veren Şeyh Edebali’nin söylediği “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” sözünü kamu anlayışlarının temeli olarak gördüklerini ifade eden Valimiz Sayın Necati Şentürk, konuşmasına şöyle devam etti:

“Kamu hizmetlerinde anlayışımız insan odaklı, insanı merkez alan ve yücelten bir anlayıştır. Halka hizmet, Hakk’a hizmettir. Kamu hizmetinin olmazsa olmazı halkın ulaşılabilirliğidir. Vatandaşlarımız hizmetlere kolayca erişmeli, hizmet kolayca verilmeli ve hizmet şeffaf olmalıdır. İnsan haysiyetine yakışır bir kamu hizmetini bu yeni binamızda sunmaya devam edeceğiz.”

Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ ise konuşmasında, devletimizin temel vazifesinin vatandaşlarımıza hizmet etmek olduğunu söyledi.

Kırşehir’i daha yaşanabilir bir hâle getirmek için hız kesmeden çalıştıklarını ifade eden  Adalet Eski Bakanımız Bekir Bozdağ, “Amacımız, vatandaşlarımıza rahat bir şekilde kamu hizmeti sunmaktır. Vatandaşımız rahat ederse, devletine olan güveni ve bağlılığı artar. Devletiyle dayanışması çok daha yüksek seviyeye çıkar. Değerli insanlar eserleriyle anılır. Siz bir yere eser bırakırsanız, orada iziniz olur, yüzünüz olur, orada size teşekkür edenler olur. Bugün ilçemize kazandırılan Akçaken Hükümet Konağının altında imzası olan pek çok değerli insan var. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Akçakent Hükümet Konağımızın, ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yeni hükümet binamız, güzel ve kaliteli hizmetlerin merkezi olacaktır” şeklinde konuştu.

Akçakent ilçesinde en çok kitap okuyan öğrencilere ödüllerin verildiği program, kesilen kurdelanın ardından, binanın gezilmesi ile sona erdi.

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .