“AK Parti’nin son çırpınışları fayda getirmeyecek”

“AK Parti’nin son çırpınışları fayda getirmeyecek”

13.05.2015

DEMOKRAT Parti Kırşehir Milletvekili adayı Akif Aközbek:
“AK Parti’nin son çırpınışları fayda getirmeyecek”

DEMOKRAT Parti Kırşehir Milletvekili adayı Akif Aközbek, 13 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti’nin Türkiye’yi çözümsüzlüğe sürüklediğini, ancak Türk Milleti’nin artık uyandığını ve 7 Haziran seçimlerinde gereken dersi vereceğine inandığını söyledi.
Kırşehir’in üç dönemdir oylarıyla destek vermesine rağmen Ak Parti hükümetlerinden doğru dürüst hizmet alamadığını, sürekli küçülerek kan kaybettiğini belirten Demokrat Parti Kırşehir Milletvekili adayı Aközbek, “Ak Parti toplumun hiçbir kesimiyle barışık değildir. Türkiye’nin 70’ini paralel yapı ilan ederek ülkeyi bölünmenin eşiğine getirdiler. Yapılan sanal gündemlerle yapılan siyaset Türkiye’yi en az 20 yıl geriye götürmüş ve insanları gruplara ayırarak birbirlerine düşürmüştür. Yapılan iftiraların ardı arkası kesilmiyor. MHP’li Meral Akşener Hanım’a yapılan hayasızca saldırılar ve karalamalar da AK Parti’nin siyaseti ne kadar küçülttüğünün bir göstergesidir” dedi.
Türkiye’de askerin, polisin, yargının siyasallaştırıldığını ve bu kurumlarda güvenin sarsıldığını da ifade eden Akif Özbek, “AK Parti kendi yolsuzluklarını, iftiralarını örtbas etmek için elinden geleni yapıyor. Bütün bunlar milletimizin gözleri önünde cereyan ediyor. Her seçimde poşet siyaseti yaparak insanlarımızı kandırarak oy toplayan AK Parti bu seçimde milletimizin oylarıyla hak ettiği dersi alacaktır. Din istismarını yapanlar toplumun gözünde itibar kaybediyor. AK Parti’nin son çırpınışlara artık fayda getirmeyecek ve halkımız 7 Haziran’da oylarıyla sandığa gömecektir. Türkiye’nin anayasasını tanımayan Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakanlar çıkıyor meydanlarda bu milletin parasıyla miting yapıyorlar, adeta milletle dalga geçiyorlar. Partiler kendi imkanlarıyla seçime hazırlanması gerekirken, ne yazık ki ülkeyi idaren hükümet hoyratsızca para harcıyor, devletin bütün imkanlarını kullanıyor” diye konuştu.
13 yıldır Kırşehir’e AK Parti iktidarının doğru dürüst bir hizmet yapmadığını, her seçim döneminde kitapçıklarla hayali yatırım projeleri göstererek Kırşehirlileri avuttuklarını belirten Aközbek şöyle devam etti:
“Kırşehir’de her şey bitmiş gibi park ve bahçeler yapılıyor. İşsiz insanlarımız bu parklarda vakit geçiriyor. Demokrat Parti, Adalet Partisi ve Anavatan Partisi dönemlerinde yapılan yatırımlar olmasa Kırşehirimizi köye dönecektir. Bizim partimizin Türkiye’de yaptığı yatırımları sata sata bitiremeyen AK Parti hükümeti artık satacak bir şey bırakmayınca sanal gündemlerle ülkeyi yönetmeye çalışıyor. Kırşehir’e bir tek çivi çakmayanlar bu milletin karşısına parklarla, bahçelerle, masallarla çıkıp nasıl oy isteyecekler anlayamıyorum. Türkiye ve Kırşehir hiçbir zaman bu kadar politize olmamıştı. Nereye giderseniz gidin partizanlık yapılıyor. Gidin Kırşehir Devlet Hastanesi’ne havuz medyasının kanalları dışında hiçbir kanal izlenmiyor, izlettirilmiyor. AK Partili kadroların görev yaptığı hastane ne yazık ki bir anjiyo ünitesi kurmak için çaba harcamıyor. Bu nedenle her gün Kırşehir’de kalp geçiren hastaların çoğu Kayseri’ye, ya Ankara’ya gidiyor, ya da ölüyor. Sadece Hastane’de mi siyaset var. Her kurumda aynı numaralar, aynı senaryolar yapılıyor. Partizanlık yapılarak halka hizmet yaptığını sananlara artık dur demenin zamanı gelmiştir ve geçiyor bile.”
Kırşehir Devlet Hastanesi önüne yapılan köprünün Kırşehir’i ikiye böldüğünü ve hiç de yakışmadığını belirten Akif Özbek, “Kırşehir’e alt geçit yapamayanlar, ucube bir köprü yaparak Kırşehir’e en büyük kötülüğü yaptılar. Yollara asfalt döktüler, kaldırımları döşediler, sonra tekrar bunları bozuk ışıklandırma koydular. Yap-boz tahtasına çevirerek yapılan bu sözde bu hizmetin maliyetini daha da artırdılar. AK Parti’nin Kırşehir’de yaptığı en büyük hiç kimsenin geçmediği üst geçitlerdir. Zaten AK Parti’nin Türkiye’de yaptığı da bu. Yap-boz tahtası, yap-boz siyaseti” diye konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .