AK Parti’de Kendirli aday olmayacak…

AK Parti’de Kendirli aday olmayacak…

16.08.2017

Genel Merkez yeni oluşum için Başkan Mustafa Kendirli’yle yola devam demedi…

Dün bir basın toplantısı düzenleyen Kendirli: “Ben partime ve davama değil İl Başkanlığı görevime devam etmeyeceğim…”


AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’deki tüm illerde başlattığı yenileme çalışmaları çerçevesinde aralarında Kırşehir’in de bulunduğu pek çok ilde görev başındaki il başkanlarıyla yola devam etmeme kararı alınca, Ak Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli kongre sürecinde aday olmayarak, görevi bırakacağını açıkladı.
Dün Ak Parti İl Merkezi’nde Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, Gençlik Kolları İl Başkanı Özgür Yönlü, Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, il yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katılımı ile bir basın toplantısı düzenleyen Mustafa Kendirli, 2,5 yıldır görev yaptığı İl Başkanlığı görevinden ayrılacağını açıkladı.
AK Parti İl Başkanlığı görevini büyük bir onur ve gurur ile taşımaya çalıştığını belirten Mustafa Kendirli, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“11 Ocak 2015 yılında kongre ile göreve geldim ve 2,5 yıldır bu görevi il başkanı olarak sürdürüyorum. Beni bu göreve layık gören başta genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a bana böylesine bir onuru yaşattıkları için şükran borçluyum, teşekkür ediyorum.
“Yeni kongre sürecinde Genel Merkezimiz ile yaptığımız değerlendirmeler sonucunca yeni dönemde aday olmayacağım.Yeni bir arkadaşımıza bayrağı devredeceğim. Bana düşen görevin gereği kongrelerimizi birlik beraberlik içerisinde yürütmektir. Asla bundan ödün vermeyeceğiz. Nasıl ki ben göreve geldiğimde önceki başkanımız bana destek olduysa benim de bundan sonra ki görevim yeni başkanımıza en büyük desteği vermek ve yeni oluşacak teşkilatın bu bayrağı daha yukarı taşıması noktasında elimden gelen gayreti göstermek olacaktır. Bu süreçte bize her türlü desteği veren yanımızda olan gücümüze güç katan tüm bakanlarımıza, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza , İl Genel ve Belediye Meclis üyelerimize İl,İlçe , Belde, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticilerimize değerli gönüldaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bugüne kadar bana destek olan ve yol arkadaşlığı yapan herkese teşekkür ederim.
“Ben partime ve davama değil İl Başkanlığı görevime devam etmeyeceğim. Allah ömür verdiği sürece de bu kutsal davanın yılmaz bir savunucusu olacağım.
“Görev sürem içinde 7 Haziran ve 1 Kasım Genel seçimleri, 15 Temmuz darbe girişimi ve 16 Nisan halk oylaması gibi zor süreçleri teşkilatımız ile birlikte göğüsledik. Uzun soluklu medeniyet mücadelemizin bu sürecinde AK Parti İl Başkanlığı görevini büyük bir onur ve gurur ile taşımaya çalıştım. Neticede tüm bu görevler birer nöbettir. Günü geldiğinde bu nöbeti, bu bayrağı teslim etmenin gerekliliğine inanıyorum.
“Önümüzde ki süreci genel merkezimizle birlikte yürüteceğiz. İl başkanlığımızla ilgili görevlendirme olduğunda tabi ki yardımcı olmak için genel merkezimizin uygun gördüğü bir zamanda görevimi devredeceğim. Bu aşamadan sonra kongre sürecinin yeni belirlenecek arkadaşımızla sürdürülmesinin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Yeni dönemin milletimize ve Kırşehirimize hayırlar getirmesini diliyorum.”
Bu arada Başkan Kendirli’nin görevinden ayrılacağını açıklamasını üzüntüyle karşılayan bazı partililerin gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Hakan kamanli

İlçe gitti il yönetimi de gitti reis iyi bir temizlik yapıyor. Bence bahceci de dahil gençlik ve kadın kollarının da gitmesi lazım pek bi havalarda geziyorlar

16.08.2017, 23:53

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .