AK PARTİDE 3 İSİM GENEL MERKEZDE

AK PARTİDE 3 İSİM GENEL MERKEZDE

12.09.2017

İl Başkanlığı için Barbaros Dulkadiroğlu, Muzaffer Aslan ve Bilgehan Altaş son virajda…

KIRŞEHİR AK Parti’de Mustafa Kendirli’nin istifasıyla boşalan İl Başkanlığı için üç isim öne çıktığı ve bu isimlerin Genel Merkeze çağrıldığı öğrenildi.
Ak Parti’de iki yıl İl Başkanlığı görevinde bulunmuş ve bir dönem milletvekilliği yapmış Muzaffer Aslan ile halen İl Genel Meclisi Başkanlığı görevini yürüten Barboros Dulkadiroğlu ve AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Bilgehan Altaş’ın İl Başkanlığı için Ak Parti Genel Merkezi’ne davet edildiği ve bu isimlerden birinin büyük olasılıkla İl Başkanlığı’na atanacağı bildirildi.
Bilindiği gibi AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı için 50’ye yakın isim aday olmak için başvuruda bulunmuş ve yapılan temayül yoklaması sonucu Genel Merkeze ulaştırılmıştı. Yapılan değerlendirmeler sonucu bu sayının 3’e indirildiği ve Muzaffer Aslan, Barbaros Dulkadiroğlu ve Bilgehan Altaş arasında yapılacak değerlendirmelerin ardından AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Kırşehir İl Başkanı’nın atamasının yapılacağı öğrenildi.
AK Parti Genel Merkezi’nin Kırşehir İl Başkanlığı’na yapacağı atamanın ardından kongre takvimi gereğince belde, ilçe ve il kongresinin yapılması planlanıyor.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .