AK Parti Teşkilat Başkanı Berat Bıçakçı’dan tepki

AK Parti Teşkilat Başkanı Berat Bıçakçı’dan tepki

13.02.2018

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı’na ABD başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinin tepki göstermesini değerlendiren Ak Parti Kırşehir Teşkilat başkanı Berat Bıçakçı, “Hainlerin, teröristlerin, dostumuz geçinen müttefiklerin yaptıkları mubah, Türkiye haklı davasında yapınca günah. 10 bin kilometreden gelenler her şeyi yapacak, biz dibimizdeki sınır komşumuza gelip dayanmış teröristlere karşı hiçbir şey yapmayacağız. Bunu […]

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı’na ABD başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinin tepki göstermesini değerlendiren Ak Parti Kırşehir Teşkilat başkanı Berat Bıçakçı, “Hainlerin, teröristlerin, dostumuz geçinen müttefiklerin yaptıkları mubah, Türkiye haklı davasında yapınca günah. 10 bin kilometreden gelenler her şeyi yapacak, biz dibimizdeki sınır komşumuza gelip dayanmış teröristlere karşı hiçbir şey yapmayacağız. Bunu hangi akıl, mantık kabul edebilir?” diye tepki gösterdi.
ABD’nin PYD ve YPG’yi terör örgütü olarak kabul etmediği binlerce tırla silah yardımı yapmasını kabul edemediklerini belirten Berat Bıçakcı, “Biz PYD, YPG terör örgütüdür diyoruz, onlar terör örgütü kabul etmiyorlar. FETÖ terör örgütü diyoruz, onlar başka telden çalıyorlar. PYD, YPG eşittir PKK’dır. DEAŞ ne ise PKK odur. PKK, DEAŞ ne ise YPG, PYD, FETÖ terör örgütleri aynıdır. Bu terör örgütlerinin hepsi aynı fabrikanın ürünüdür. Sadece ambalajları farklıdır” dedi.
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e yönelik yapılan “Zeytin Dalı Harekatı’na değinen Berat Bıçakçı, Amerika Birleşik Devletleri’nin PYD ve YPG’yi terör örgütü olarak kabul etmemesine tepki gösterdi.
Türkiye’nin sınır güvenliği için bu operasyonu gerçekleştirdiğini ifade eden Bıçakçı, şöyle konuştu:
“’Sınırımızın boyunda oluşacak bu terör yapılanmasını engellemek, bu milletin de, bu devletin de var oluş sebeplerinden bir tanesidir. Amerika’nın sınır boyunda, 911 kilometresinde 40 yıldır Amerika’yı bölmek isteyen bir terör örgütü devletleşmek için adım atmış olsa ve Amerika’nın da 40 binden fazla vatandaşını böldürmüş olsa, Türkiye’de bu terör örgütlerine yardım ediyor olsa, ABD bundan memnun olur mu? ABD halkı bundan memnun olur mu? Olmaz. ABD 10 bin kilometreden çıkıp geliyor, Suriye’de, Irak’ta bulunuyor. Biz sınırımızdaki teröre karşı mücadele ederken buna karşı çıkıyorlar. Bu nasıl müttefikliktir? Stratejik ortağımız, sözde müttefikimiz ABD silah yardımları yetmiyormuş gibi kalkıp da PYD’ye parasal desteği yapması düşündürücüdür. Türk Silahlı Kuvvetleri bu saatten sonra kimseyi dinlemeyecek ve ülkesini korumak adına terör örgütlerine gereken dersi verecektir.” (HABER:MUALLA CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .