AK Parti temayül yoklaması yaptı

AK Parti temayül yoklaması yaptı

02.03.2015

Kırşehir’de 648 partili, 11 milletvekili aday adayı için oy kullandı…

KIRŞEHİR (AA) – AK Parti Kırşehir il teşkilatınca, milletvekili aday adaylarıyla ilgili temayül yoklaması yapıldı.

Aşıkpaşa Spor Salonu’nda gerçekleştirilen temayül yoklamasına, AK Parti Konya Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Kerim Özkul, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şahin ve partililer katıldı.
Temayül yoklamasına katılan partililer, oy kullanmadan önce AK Parti Kadın Kolları Başkanlığınca yürütülen, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Biz de Varız” imza kampanyasına destek verdi.
Selamlama konuşmalarının ardından 648 partili, 17 milletvekili aday adayından temayül yoklamasına alınan 11’i için oy kullandı.
BU ARADA AK Parti’de Kırşehir’in yanı sıra Pazar günü Kırıkkale, Erzincan, Sivas, Malatya, Tokat, Yozgat ve Niğde teşkilatlarında da temayül yoklaması yapıldı.
AK Parti’nin Kırıkkale, Erzincan, Sivas, Malatya, Tokat, Yozgat ve Niğde teşkilatlarında, milletvekili aday adaylarıyla ilgili temayül yoklaması gerçekleştirildi.
Kırıkkale’de bir düğün salonunda gerçekleştirilen temayül yoklamasına, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay ve partililer katıldı.
Partililer, oy kullanmadan önce AK Parti Kadın Kolları Başkanlığınca yürütülen “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Biz de Varız” imza kampanyasına destek verdi.
Selamlama konuşmalarının ardından 984 partili, 30 milletvekili aday adayından temayül yoklamasına alınan 24’ü için oy kullandı.
Erzincan’daki temayül yoklaması, Yıldırım Akbulut Spor Salonunda yapıldı.
Temayül yoklamasında, 987 partili, 11 aday adayı için oy kullandı.
Sivas’taki temayül yoklaması, Kongre Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
Temayül yoklamasında, 2 bin 400 partili, 49 aday adayı için oy kullandı.
Kırşehir’de Aşıkpaşa Spor Salonunda gerçekleştirilen temayül yoklamasına, AK Parti Konya Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Kerim Özkul, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şahin ve partililer katıldı.
Partililer, oy kullanmadan önce AK Parti Kadın Kolları Başkanlığınca yürütülen “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Biz de Varız” imza kampanyasına destek verdi.
Selamlama konuşmalarının ardından 648 partili, 17 milletvekili aday adayından temayül yoklamasına alınan 11’i için oy kullandı.
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirdikleri temayül yoklamasının çok güzel geçtiğini söyledi.
Kahtalı, “Temayül yoklamamız, panayır havasında geçti. Bütün ilçelerimizin gençlik kolları, kadın kolları, meclis üyelerimiz ve belediye başkanlarımızın katıldığı bir organizasyondu. Bin 778 delegemiz vardı, bin 270’i oy kullandı” dedi.
Malatya’da 65 milletvekili aday adayı olduğunu aktaran Kahtalı, genel merkezin isteği doğrultusunda 5 milletvekili ile eski il başkanı ve kadın kolları başkanının girmediği temayül yoklamasında 58 adayın yarıştığını belirtti.
Yoklamaya, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ülker Can ve AK Parti MKYK üyesi Edibe Sözen’den oluşan bir heyetin gözlemci olarak katıldığını dile getiren Kahtalı, oyların genel merkezde tasnif edileceğini söyledi.

AK Parti'de temayül yoklaması
Tokat’taki temayül yoklaması, Hüseyin Akbaş Spor Salonunda gerçekleştirildi.
Partililer, oy kullanmadan önce AK Parti Kadın Kolları Başkanlığının başlattığı “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Biz de Varız” kampanyası için imza attı.
Teşkilatların çeşit kademelerde görev yapan 2 bin 850 partili, 47 aday adayı için oy kullandı.
Yozgat’ta bir alışveriş merkezinin toplantı salonunda gerçekleştirilen temayül yoklamasında partililer, oy kullanmadan önce “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Biz de Varız” kampanyası için imza attı.
AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, “AK Parti olarak bugüne kadar 9 seçim geçirdik. Bu seçimlerde oy oranımızı hep artırdık. 7 Haziran seçimlerinde halkımızın teveccühüyle yine büyük bir oy oranıyla iktidara geleceğiz” diye konuştu.
Temayül yoklamasında, parti teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev yapan 2 bin 435 kişi, 37 milletvekili aday adayı için oy kullandı.
Niğde’de Hüdavent Hatun Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen temayül yoklamasında, 23 milletvekili aday adayı için bin 56 partili oy kullandı.
Temayül yoklamasına Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, İstanbul Milletvekili İsmail Safi, Niğde AK Parti İl Başkanı Emrah Özdemir, Gençlik Kolları Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Veli Akyol ve partililer katıldı.YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

MUSTAFA CAVDAR

ISTE MILLET DEN GIZLENEN GERCEK AKP – PKK ANLASMASI:
1-Anayasa’nın ilk üç maddesinin değiştirilmesi ve Türklüğün çıkarılması.
\2-Anadilde eğitim adı altında Kürtçe eğitimin verilmesinin yasal yolunun açılması ve bunun anayasada yer alması.
3-Cezaevlerinde terör suçları kapsamında tutuklu halde bulunan tüm eli kanlı teröristlerin salıverilmesi.
4-Terörle mücadele yasasının kaldırılması ve Ceza Muhakemeleri Yasası’nda PKK’nın talep ettiği değişikliklerin yapılması.
5-Yüzde 10’luk seçim barajının kaldırılması.
6-Yerel Yönetimlerin Güçlendirilmesi adı altında “özerkliğin” hayata geçirilmesi.
7-Özerklik koşullarının sadece idari değil mali yönden de tanımlanması.
8-Üniter yapıya son verilerek, bölge meclislerinin kurulması.
9-Doğu ve Güneydoğu’yu da kapsayan bir bölgeye “Kürdistan” adının verilmesi.
10-Ve pek tabi terörist başının başlangıçta ya İmralı’da bulunan açık bir alana, ya da Diyarbakır ceza evinde dışarıdan ulaşımı ve iletişimi rahat bir alana çıkarılması, ardından da salıverilmesi.
AKP yukarıda sıralanan talepleri kabul etmiş ve karşılığında da İmralı-HDP-PKK birleşik üçlüsünden “başkancıl sistem için destek” talep etmiştir.
Terörist başı bu talep karşılığında HDP’yi barajı aşamayacağı ortada olduğu halde, parti olarak seçimlere sokma taahhüdü vermiş ve AKP’nin elini güçlendireceği garantisinde bulunmuştur. ( İsmail Özdemir )
Aziz Turk milleti gaflet uykusun dan uyan da gercekleri gor artik! 7 Haziran secimlerin de is birlikci hainlere gerekli cevabi ver artik!
MHP Turk devletinin ve milletinin bolunmez butunlugunun ve bekasinin teminatidir.
Milli devlet , guclu iktidar MHP ile gerceklesecektir.

03.03.2015, 0:35

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .