AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş

AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş

16.10.2017

Geçtiğimiz günlerde Ak parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığına atanan Bilgehan Altaş, Cumartesi günü yapılan kongre ile başkanlığa seçildi. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını AK Parti Kırşehir Bölge Koordinatörü Fahrettin Poyraz yaptı. Kongreye tek aday olarak giren Altaş, AK Parti Kırşehir […]

Geçtiğimiz günlerde Ak parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığına atanan Bilgehan Altaş, Cumartesi günü yapılan kongre ile başkanlığa seçildi.
Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını AK Parti Kırşehir Bölge Koordinatörü Fahrettin Poyraz yaptı.
Kongreye tek aday olarak giren Altaş, AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanı olarak seçildi. Kongrenin ardından konuşma yapan Başkan Altaş, merkez ilçe başkanlığına seçilmekten onur duyduğunu dile getirdi.
2019 seçimlerine giderken yepyeni bir yönetim, yeni bir vizyonla halkın karşısına çıkmak istediklerini vurgulayan Altaş, şöyle konuştu:
“AK Parti’de kongreler bayrak değişimidir. İlçe başkanı, il başkanı değişir yerine yenisi gelir, ancak eskisi asla teşkilatlardan uzak kalmaz. Demokrasinin en güzel örneklerini kongrelerimizde yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Birlik ve beraberlik duygusuyla hareket ettiğimiz kongrelerimizde kimsenin küskünlüğü, kırgınlığı olmamalıdır.”
Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, AK Parti Kırşehir milletvekilleri Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, belediye ve ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı. Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi.
Kongre sonunda Ak Parti Kırşehir Merkez İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Ahmet İnce, Ahmet Kayapa, Ayhan Turunç, Zafer Kılıç, Emine Ayan, Emrah Koçak, Erdal Akkuş, Halil Atak, İbrahim Çelik, Mehmet Ali Demirbilek, Muhammed Mazhar Şahin, Murat Altın, Mustafa Üçhöyük, Mükremin Doğan, Ramazan Arazay, Savaş Yaman, Rasim Yazıcı, Salih Tekeli, Sinem Zahide Korkut, Şenol Altuntaş, Yusuf Bulut, Sami Demir, Fatmanur Özçelik ve Zekeriya Özalp.
Başkan Altaş, kongrenin ardından yaptığı yazılı açıklamada kongreye katılanlara teşekkür ederek şunları söyledi:
“14 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz ve şahsımın başkan ve arkadaşlarımın yönetim kurulu olarak aday olduğu 6. Olağan AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Kongresi’ne katılımları ile bizleri onurlandıran başta Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcımız ve Bölge Koordinatörümüz Harun Karaca ve İl Koordinatörümüz 22., 23. ve 24. Dönem Bilecik Milletvekilimiz Fahrettin Poyraz olmak üzere, İl Başkanımız Muzaffer Aslan’a, Kırşehir Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’ya, Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci’ye, 23 ve 24. dönem Kırşehir Vekilimiz Abdullah Çalışkan’a, önceki dönem Belediye Başkanımız Halim Çakır’a, AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi hem şehrimiz Kani Araz’a, İl Genel Meclisi Başkanımız Barbaros Dulkadiroğlu’na, önceki dönemler İl ve Merkez İlçe Başkanlarımıza, İl Kadın ve Gençlik Kollarının şimdiki ve önceki dönemler başkan ve üyelerimize, ilçelerimizden gelen tüm İlçe Başkanlarımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza, Belde Başkan ve Belediye Başkanımıza, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelerine, il ve tüm ilçeler yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, tüm delegelerimize, katılan tüm sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcilerimize, uzaktan ya da yakından gelerek bizleri yalnız bırakmayan tüm dost, dava arkadaşlarıma, misafirlerimize, değerli basın emekçi arkadaşlarıma, ayrıca görevleri ya da ciddi mazeretler ile kongreye katılamayan fakat telefonla da olsa bizleri yalnız bırakmayan başta Genel Teşkilat Başkan Yardımcımız ve 22. Dönem Kırşehir Milletvekilimiz Hacı Turan olmak üzere herkese teşekkür ederim.”
Öte yandan, AK Parti’de Çiçekdağı dışında seçilen başkanların isimleri şöyle: Merkez: Bilgehan Altaş, Mucur: Oğuzhan Gündüz, Boztepe: Bekir Dalgalı, Akçakent: Nevzat Yıldız, Akpınar: Celal Can ve Kaman: Necati Çolak. (HABER: SALİH GÜNER)

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .