AK PARTİ İL BAŞKANINI BEKLİYOR

AK PARTİ İL BAŞKANINI BEKLİYOR

11.09.2017

Mustafa Kendirli’nin il başkanlığından ayrılmasının ardından, hala bir atanma yapılmadı

2,5 yıl görev yapan Mustafa Kendirli’nin istifası ile boşalan AK Parti İl Başkanlığı için bugün ya da yarın genel merkez tarafından bir atama yapılması bekleniyor.
Geçtiğimiz ay İl Koordinatörü olan Bilecik eski milletvekili Fahrettin Poyraz Kırşehir’de il, ilçe, kadın, gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, eski il başkanları, eski ve yeni milletvekilleri, ilçe başkanlarıyla biraya gelip onların görüş ve düşüncelerini almış temayül oylaması yaptırmıştı. Temayül ve istişare için yaklaşık 200 kişi oy kullanırken şimdi gözler yeni il başkanlığına kimin atanacağına çevrildi.
AK Parti Genel Merkezi’nin yeni il başkanı olacak kişinin yüksekokul mezunu olma kriterini ön planda tutmasının yanlış bir uygulama olduğunu düşünen, AK Parti’nin kuruluşunda görev alan ve il başkanlığı yapan Hacı Ömer Seyfi ile Merkez İlçe Başkanı Şaban Çelik’in de yüksekokul mezunu olmamalarına rağmen, görevlerini başarılı bir şekilde yaptıklarına vurgu yapan partililer, “Partimizin bu düşüncesinin yanlış olduğunu düşünüyoruz. Çünkü yüksekokul mezunlarının çoğunun görevi ve bir işi var. Bu da partimize fazla zaman ayıramamasına neden olacaktır. Kaldı ki 15 Temmuz’daki hain FETÖ örgütünün darbe girişiminde şehit olan 250 vatandaşımızın hepsi mi yüksekokul mezunu? Hepsi bu vatan için, bu millet için canlarını seve seve verip şehit ve gazi olmuşlardır. Ayrıca serbest ticaretle uğraşan, ticaret yapanların daha cesur karar vereceğini düşünüyoruz ve böyle yıpranmamış isimleri, en önemlisi FETÖ terör örgütünden uzaktan, gönül ve ticaret bağlantısı hiç olmayanların partimizin başında olmasını istiyoruz” diye görüş bildiriyorlar.
AK Parti’de il başkanı olacak kişinin dürüst, çalışkan, yıpranmamış, en önemlisi FETÖ terör örgütüyle hiçbir bağının bulunmamasına bakılıyor. Halkın içinde olan, her siyasi görüşteki insanları partiye çekebilecek, herkesi kucaklayacak bir isim üzerinde istişareler sürdürülüyor.
İnce eleyip sık dokuyan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda parti kurmaylarıyla sürekli toplantılar ve istişareler yaptığı, Kırşehir’de il başkanlığı için başvuruda bulunan isimlerin dışında geçmişte partisinin milletvekilliğini, il ve ilçe başkanlığı yapanları da yakın mercek altına aldığı bildiriliyor.
AK Parti’de il ve merkez ilçe başkanlarının biran önce açıklanması gerektiği ifade edilirken, partide il başkanlığı için ismi geçen kişilerin başında Muzaffer Aslan geliyor. Ak Parti’nin kuruluşunda görev alan ve iki yıl il başkanlığı yaptıktan sonra 24. Dönem Kırşehir Milletvekilliği yapan Muzaffer Aslan’ın isminin il başkanlığına yakın olduğu dillendiriliyor.
2005-2010 yılları arasında Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Şaban Çelik’in ismi de partililer arasında öne çıkıyor. Başarılı 5 yıl ilçe başkanlığı yapan, yıpranmamış, il, ilçe, belediye başkanları ve milletvekilleriyle kurduğu uzlaşmacı ve köprü vazifesini başarıyla yerine getiren Şaban Çelik’in tek kusurunun yüksekokul mezunu olmaması. Ancak AK Parti’nin yüksekokul mezunu olma kriterini bir kenara bırakarak, partisini tabana yayan, herkesi kucaklayabilecek Şaban Çelik gibi isimleri partinin başında ve yönetimlerinde görmek isteyenlerin sayısının çoğunlukta olduğu gözlemleniyor.
Partide il ve ilçe başkanlıklarına talip olanların çoğunun sırf aday olmak için aday olduğu, tavşan aday olmayan, halka tepeden bakan, koltuk düşkünü olanları partinin başında görmek istemeyen ve bu görüşlerini her ortamda dillendiren gerçek Ak Partililerin il, ilçe, belediye başkanları ve milletvekilleriyle uzlaşmacı bir tavır sergileyebilecek yetenekteki kişileri AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok iyi değerlendirip, en iyi adayı belirleyeceğinden kuşkuları olmadıklarını söylüyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .