AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli’den tepki

AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli’den tepki

20.03.2015

AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli’den tepki:
“Aday adayı sayımızın 6’ya indirildiği haberleri gerçek dışıdır”

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, son günlerde bazı internet sitelerinde ve gazetelerde yayınlanan “AK Parti Genel Merkezi tarafından üst kurula çıkacak isimler belli oldu” şeklindeki haberlere tepki gösterdi ve bu haberlerin gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Kırşehir’de hiç kimsenin bu tür spekülasyonlara inanmamasını isteyen AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, üst kurula çıkacak isimlerin belli olmadığını vurguladı ve şu açıklamayı yaptı:
“6 aday adayının ismi üst komisyona çıktı şeklinde duyumlar alıyoruz. Bu bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Adaylarımız ve partililerimiz böylesine spekülasyonlara inanmamaları gerekir. Kırşehir’de temayül yoklaması yapıldı ve sandık genel merkeze gitti. Orada sayım yapıldı. Samimiyetle söylüyorum, bizim de haberimiz yok. Daha sonra 12 aday adayı genel merkezdeki değerlendirmeye çağırıldı. İkinci komisyonda isimler yeniden değerlendirildi. Buradan çıkacak sonuç, Başbakanımız ve Genel başkanımız Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki üst komisyona gidecek. 7 Nisan’da isimler açıklanacak. Son günlerde bazı çevreler tarafından ankette şu isim, bu isim çıktı şeklindeki haberler tamamen asılsızdır ve inandırıcılığı yoktur. AK Parti’nin çalışma yöntemi bellidir. Bu yöntem Türkiye’de değil, dünyada bile yoktur. Parti olarak böylesine spekülasyonlar üzerinde yorum bile yapmamamız gerekir.
“Öte yandan AK Parti’den milletvekilliği için başvuran 6 bine yakın aday adayının 4’te 3’ü, bir haftadır süren mülakatlarda elendi. Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Süleyman Soylu ve Mustafa Şentop ile Genel Sekreter Haluk İpek başkanlığında, diğer genel başkan yardımcılarının da katılımıyla 3’er kişiden oluşacak bu 4 ara komisyon da aday adaylarının 3’te birini daha eleyerek, sayıyı her ilin milletvekili sayısının 2 katına indirecek. Bütün bu elemeleri aşan yaklaşık 1100-1200 aday adayı son olarak 23 Mart’ta işbaşı yapması planlanan, Davutoğlu başkanlığındaki üst komisyonda değerlendirilecek. Üst kuruldaki görüşmelerden sonra milletvekili adaylarının isimleri, 7 Nisan’da belli olacak.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .