AK Parti İl Başkanı Kendirli’den teşekkür

AK Parti İl Başkanı Kendirli’den teşekkür

25.03.2015

Sivil toplum kuruluşlarının da görüşlerinin alınması amacıyla yapılan temayül yoklamasına katılan temsilcilere teşekkür eden AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, AK Partili gözetmeksizin yapılan temayülün demokrasinin zenginliğinin bir göstergesi olarak verimli bir çalışma olduğunu belirtti…

AKP İL BAŞKANI TEMAYÜL.avi_snapshot_00.28_[2015.03.25_09.54.26] copy

7 Haziran seçimleri için parti teşkilatlarında temayül yoklaması yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), sivil toplum kuruluşları temsilcilerine yönelik de temayül yoklaması yaptı.

23 Mart Pazartesi günü ülke genelinde olduğu gibi ilimiz Kırşehir’de de sivil toplum kuruluşları, dernekler ve vakıfların temsilcileri ile yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla temayül yoklaması gerçekleşti.
Kırşehir’de Şahmeran Düğün Salonu’nda yapılan temayül yoklamasına ilişkin haber ekibimize değerlendirmelerde bulunan AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, Kırşehir’de yapılan temayül yoklamasına sivil toplum kuruluşları yönetimlerinin katılımlarının beklenenin üzerinde olduğunu belirterek, gösterdikleri ilgi ve verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.
Sadece AK Partili değil, tüm partilerin mensuplarının da temayüle katıldığını ve demokrasinin zenginliği olarak verimli bir çalışmanın gerçekleştiğini ifade eden AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, AK Parti’ye aday adayı belirleme sürecinde yapılan eleştirilere de cevap verir niteliğindeki açıklamasında, şunları söyledi:
“Bütün Türkiye genelinde bir temayül yoklaması yapıldı. Sivil toplum kuruluşları, dernekler ve vakıfların yönetim kurulları Türkiye genelinde oylama yaptı mevcut aday adayları ile ilgili. İlin milletvekili sayısı kadar istedikleri kişileri, yani kimin milletvekili olmasını öngördükleri kişileri yazdılar. Bizim de toplam 17 aday adayımız var. Bunların içinden iki tanesini yazdılar. Bu çok güzel bir şekilde ilimizde de karşılandı. Bizim beklentimizin üzerinde bir katılım sağlandı. Bu da bizi gerçekten çok sevindirdi. Çünkü aday adaylığı sürecinde partimizi eleştirel noktada bazı şeyler söyleniyordu.
“AK Parti sadece Genel Merkez’de, teşkilatlarının temayül yoklamasını bile çok dikkate almadan aday belirleme sürecinde, Genel Merkez karar veriyor diye söyleniyordu. Ama öyle değil. Bizim partimiz hem bizim teşkilatlarımızın temayüllerini, hem de sivil toplum kuruluşlarının temayüllerini, bu teknik daha önce farklı şekilde yapılıyordu. Sivil toplum kuruluşlarının başkanlarından görüşler alınıyordu. Şimdi yaptığımız ise daha tabana yayan bir çalışma oldu, çok da verimli oldu. Katılan herkese, bütün sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sadece bizim partililerimiz katılmadı. Bu da demokrasimizin bir zenginliği, çok güzel bir olay oldu. Herkes hevesle, istekle katıldı, bu da bizi çok sevindirdi.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .