AK Parti İl Başkanı Kendirli’den STK’lara teşekkür

AK Parti İl Başkanı Kendirli’den STK’lara teşekkür

27.03.2015

AK Parti İl Başkanı Kendirli’den STK’lara teşekkür AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, temayüle yaklaşık bin 250 kişinin katıldığını açıkladı ve temayüle katılan sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. 7 Haziran seçimleri için parti teşkilatlarında temayül yoklaması yapan AK Parti, sivil toplum kuruluşları temsilcilerine yönelik de temayül yoklaması yaptı. 23 Mart […]

akp stk

AK Parti İl Başkanı Kendirli’den STK’lara teşekkür

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, temayüle yaklaşık bin 250 kişinin katıldığını açıkladı ve temayüle katılan sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

7 Haziran seçimleri için parti teşkilatlarında temayül yoklaması yapan AK Parti, sivil toplum kuruluşları temsilcilerine yönelik de temayül yoklaması yaptı. 23 Mart Pazartesi günü ülke genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de sivil toplum kuruluşları, dernekler ve vakıfların temsilcileri ile yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla temayül yoklaması gerçekleşti. Şahmeran Düğün Salonu’nda yapılan temayül yoklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Mustafa Kendirli, Kırşehir’de yapılan temayül yoklamasına sivil toplum kuruluşları yönetimlerinin katılımlarının beklenenin üzerinde olduğunu belirterek, gösterdikleri ilgi ve verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Sadece AK Partili değil, tüm parti mensuplarının da temayüle katıldığını ve demokrasinin zenginliği olarak verimli bir çalışmanın gerçekleştiğini ifade eden Başkan Kendirli, AK Parti’ye aday adayı belirleme sürecinde yapılan eleştirilere de cevap verir niteliğindeki açıklamasında, şunları söyledi: “Türkiye genelinde temayül yoklaması yapıldı. Sivil toplum kuruluşları, dernekler ve vakıfların yönetim kurulları Türkiye genelindeki oylamalara katıldılar. Mevcut aday adayları ile ilgili ilin milletvekili sayısı kadar istedikleri kişileri, yani kimin milletvekili olmasını öngördükleri kişileri yazdılar. Bizim toplam 17 aday adayımız var. Bunların içinden iki tanesini yazdılar. Bu yöntem, ilimizde de olumlu karşılandı. Bizim beklentimizin üzerinde bir katılım sağlandı. Bu da bizi gerçekten çok sevindirdi. Çünkü aday adaylığı sürecinde partimizi eleştirel noktada bazı şeyler söyleniyordu. AK Parti sadece Genel Merkez’de, teşkilatlarının temayül yoklamasını bile çok dikkate almadan aday belirleme sürecinde, Genel Merkez karar veriyor diye söyleniyordu. Ama öyle değil. Bizim partimiz hem bizim teşkilatlarımızın temayüllerini, hem de sivil toplum kuruluşlarının temayüllerini uyguladı. Bu teknik daha önce farklı şekilde yapılıyordu. Sivil toplum kuruluşlarının başkanlarından görüşler alınıyordu. Şimdi yaptığımız ise daha tabana yayan bir çalışma oldu. Bana göre çok da verimli oldu. Katılan herkese, bütün sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Sadece bizim partililerimiz katılmadı. Bu da demokrasimizin bir zenginliği oldu. Herkes hevesle ve istekle katıldı. Bu da bizi çok sevindirdi.”

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .