AK PARTİ BAHÇECİ İLE YOLA DEVAM…

AK PARTİ BAHÇECİ İLE YOLA DEVAM…

22.11.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın Ankara’da 40 belediye başkan adayını açıklayacak… AK PARTİ BAHÇECİ İLE YOLA DEVAM… 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi siyasi partilerin Kırşehir Belediye Başkan adayları netleşmeye başladı. AK Parti’nin 10 yıldır Kırşehir Belediye başkanlığını başarı ile yürüten ve Türkiye’nin en başarılı belediye başkanları arasında yer alan Yaşar Bahçeci’nin üçüncü […]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın Ankara’da 40 belediye başkan adayını açıklayacak…

AK PARTİ BAHÇECİ İLE YOLA DEVAM…

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi siyasi partilerin Kırşehir Belediye Başkan adayları netleşmeye başladı. AK Parti’nin 10 yıldır Kırşehir Belediye başkanlığını başarı ile yürüten ve Türkiye’nin en başarılı belediye başkanları arasında yer alan Yaşar Bahçeci’nin üçüncü kez adayı olduğu ve Bahçeci’nin yarın (Cumartesi) Ankara’da açıklanmasının beklendiği bildirildi.
İl Genel Meclisi Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, eski Belediye Başkanı Halim Çakır ve Murat Uzun ve resmi başvuru yaptığı Kırşehir Belediye Başkanlığı için Pazar günü yapılan temayül yoklamasının iptal edilmesi AK Parti Genel Merkezi’nin adayının belli olması yorumlarına neden olmuştu.
AK Parti’nin Türkiye genelinde başarılı olduğunu belirlediği mevcut 40 belediye başkanıyla yeniden yola devam etme kararı olduğu açıklandı. Bu isimler arasında Yaşar Bahçeci’nin de bulunduğu ve Bahçeci’nin yarın Ankara’da yapılacak bir toplantıda kamuoyuna açıklanacağı öğrenildi.
AK Parti’nin Türkiye’deki bazı illerdeki adayları dün yazılı ve görsel medyaya da yansımaya başladı. Kırşehir Belediye Bakanı Yaşar Bahçeci’nin adı da yeniden aday gösterilen başkanlar arasında yer aldı.
Yaşar Bahçeci’nin üçüncü kez AK Parti tarafından aday olmasını değerlendiren Kırşehirliler, “İki dönem Kırşehir’de Belediye Başkanlığı yapan, yaptığı hizmet ve yatırımları şehrimizi modern ve yaşanılır bir kent haline getiren Yaşar Bahçeci’nin bir daha aday yapılması hakkıydı ve partisinin aldığı kararda yerindedir. Başkan Bahçeci üçüncü kez seçilirse başlattığı ve devam eden önemli projelerinin de tamamlanmasına vesile olacağına inanıyoruz. Tabi bu kararı da 31 Mart’ta Kırşehir halkı sandıkta verecektir” diye görüş bildiriyorlar.
AK Parti kulislerinde Yaşar Bahçeci’nin aday olmasının yerinde bir karar olduğunu değerlendirenlerin yanı sıra karşı çıkanların olduğu, bazı aday adaylarının da Genel Merkezi’nin önce temayül yoklaması yapma kararı alıp, sonra vazgeçmesinin de yanlış bir karar olduğunu ifade ettikleri bildiriliyor.
AK Parti’nin Kırşehir’de Yaşar Bahçeci ile yola devam etme kararı almasının ardından şimdi gözler diğer partilerin adaylarının kim olacağına çevrildi.
CHP’nin muhtemel adayının eski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun olacağı, MHP ve İYİ Parti’nin de adaylarını önümüzdeki günlerde belirlenmesinin beklendiği ifade ediliyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

zeki catar

hayırlı olsun olsunda asıl olan Kırşehir halkının ne diyeceğ….

23.11.2018, 8:20
boztepeli

diğer adaylara göre oyumuz değişebilir..

23.11.2018, 9:40

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .