Ak Parti 2 vekil kazanır mı?

Ak Parti 2 vekil kazanır mı?

31.05.2018

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de 24 Haziran seçimleri yapılacak. 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Kırşehir’de 166 bin 228 seçmen 668 sandıkta oy kullanacak. Katılımın yüzde 80 civarında olacağı düşünülürse yaklaşık 135 bin oy kullanılacağını tahmin ediyorum. Merkez İlçede 99 bin seçmen bulunurken, Akpınar; 5.000, Boztepe; 4.000,Mucur;14.000, Kaman; 27.000,Çiçekdağı; […]

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de 24 Haziran seçimleri yapılacak.
24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Kırşehir’de 166 bin 228 seçmen 668 sandıkta oy kullanacak. Katılımın yüzde 80 civarında olacağı düşünülürse yaklaşık 135 bin oy kullanılacağını tahmin ediyorum.
Merkez İlçede 99 bin seçmen bulunurken, Akpınar; 5.000, Boztepe; 4.000,Mucur;14.000, Kaman; 27.000,Çiçekdağı; 11.000,Akçakent, 3.000,Cezaevi,700 seçmen oy kullanacak.
En son seçimler göz önüne alındığında; Cumhur ittifakı 100.000 oy almış buna ilave olarak BBP 1.000 oy almış, Millet ittifakı ise; CHP 24.000 oy alırken Saadet Partisi 700 oy almış, İyi Parti’nin ne kadar oy alacağı merak konusu.
Bilindiği üzere AK Parti’den Mustafa Kendirli ile Necmettin Erkan aday gösterilmişti.
Mustafa Kendirli’yi Kırşehir de hemen herkes tanıyor geçmişinde İl Başkanlığı yapmış ve parti kurulduğu günden bu yana hizmete devam etmiştir.
Necmettin Erkan ise yıllardır TOBB Başkanı özel kalemliği, Milli Prodüktivite Genel Sekreterliği, Başbakanlık makamında görev yaptı en son Esnaf Sanatkarlar Genel Müdürlüğünü başarılı bir şekilde devam ettirdi.
Kırşehir ve Kırşehirli için elinden gelenin fazlasını yaparak yaklaşık 20 yıldır memleketine hizmet eden başarılı bir bürokratımız.
En büyük özelliği ise sağcı solcu demeden Kırşehirli olan herkesimden hemşehrilerinin işlerini kısa sürede sonuçlandırmasıdır.
20 yıldır tanıdığım bir insan olan Necmettin Erkan Milletvekili seçilmesi durumunda öncelikle iline ve ülkesine büyük hizmet vereceğine inanıyorum.
Yıllardır Ankara’da hizmet ediyor olması aslında vekil seçilmesi durumunda çok rahat hizmet edeceğini gösterir. Yeni seçilen vekillerin Ankara bürokrasisini tanıyıncaya kadar yıllar geçiyor.
Her zaman dediğimiz gibi kırsal kesimde yani taşra da oylar partiden çok kişiye bakılarak veriliyor. Bu nedenle liyakatli, dik duruşu, verdiği sözün arkasında duran, genç ve dinamik,milliyetçi, muhafazakar dava adamı Necmettin Erkan ile tanışanlar eminim ki onu destekleyeceklerdir.
2. sırada olması kazanmasının zor olduğunu asla göstermez. En son seçimde 100 bin oy alan bir ittifak bu seçimde 2-0 yapabilmesi için 85 bin oy alması yeterli olacaktır.
Bu oran çok mu zor bence değil. Daha önce ki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi İyi Parti’den Asaf Kayaoğlu 1. sıra adayı olmuş olsa idi durum o zaman değişirdi. Ancak şuan ibre Cumhur İttifakının 2-0 alacağı yönünde.
CHP 24 bin oyunu koruyacağını düşünüyorum belki 2 bin yukarı 2 bin aşağı olur. Burada HDP seçmeninin ne yapacağı da önemli 7 bin oy hangi partiye gidecek. Bizim tahminimiz bir kısmı Ak Parti’ye, bir kısmı CHP’ye, bir kısmı da kendi partilerine gidecektir.
Bir diğer önemli seçmende İYİ Parti seçmeni bakalım ne yapacak. 1.sıra bekledikleri adayın 2. Sırada yer almasına kızıp oy vermeyecekler mi, yoksa verecekler mi bunu seçim günü göreceğiz. Şu an ki durum bu şekilde ama seçime daha 3 hafta var 3 hafta da çok şey değişebilir. Yukarıda yazdıklarım tamamen benim kişisel düşüncem tüm düşüncelere saygım sonsuz.
Ak Parti’yi diğer partilerden ayıran bir özelliği ise aday olmayan vekillerin ve aday adaylarının da partilerine tıpkı kendi adaymış gibi çalışıyor olması bu parti için avantaj teşkil ediyor.
Küskünlük kırgınlık yapmıyorlar ilk başlarda çıkan dedikodular ise şuan itibari ile bitmiş gözüküyor.
Tanımadığım adaylar hakkında asla yorum yapma taraftarı değilim.
Hacı Turan, Yıldırım Kaya ve Nevin Taşlıçay’ında vekil olacağını düşünür isek ilimizin inşallah en az 5 vekili olacak buda bizi mutlu eden bir başka durum.
Kısmet olursa gelecek yazımızda CHP ve İyi Parti hakkındaki düşüncelerimize değinelim.
Sevgi ile kalın…YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .