AİLEMLE BERABER SPOR YAPIYORUM PROJESİ BAŞLADI

AİLEMLE BERABER SPOR YAPIYORUM PROJESİ BAŞLADI

11.05.2016

Sağlıklı bir toplum oluşturma amacıyla, “Ailemle Spor Yapıyorum” projesi 09 Mayıs 2016 tarihinden itibaren başladı.

SPOR Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından organize edilen, Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan “Ailemle Spor Yapıyorum” projesi 09 Mayıs 2016 tarihinde başladı.
Projenin amacı; Sağlıklı bir toplum oluşturma amacıyla Ailelerin Spor yapmasını sağlamak, beden ve ruh sağlıklarını geliştirmek. Sosyal medyanın yoğun kullanıldığı toplum hayatında yetişkinlerin bilgisayar, tablet ve telefon başında geçirdikleri hareketsiz zaman dilimini en aza indirmek. Son yıllarda Ülkemizin dört bir yanına yapılan sayısız spor tesislerinin tam kapasite kullanımını sağlamak. Yoğun iş hayatından dolayı ailelerin çocuklarına yeterince zaman ayıramadığı gerçeğini de göz önünde bulundurarak, bu projeyle birlikte aile içi dayanışma ve kaynaşmayı artırmak. Takım ruhunu aile bireylerine yaşatabilmek.
Proje, 25 ve üzeri tüm yaş gruplarından bay ve bayanların spor alışkanlığı kazandırılması hedeflenmektedir.
Bayan katılımcılara sabah saatlerinde bayan antrenörler eşliğinde step-aerobik ve pilates etkinlikleri ve yürüyüş yaptırılacak. Bay katılımcılara akşam saatlerinde spor aktiviteleri yaptırılacaktır.
Proje hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlarımızın, Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir.
(Haber-Fotoğraf: Spor Servisi)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .