“Ahsenü’l Şehir, Kırşehir” projesi

“Ahsenü’l Şehir, Kırşehir” projesi

31.10.2017

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı 2016 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı II kapsamında desteklenen, Kırşehir Gençlik Merkezi ile Ahi Evran Üniversitesi Türk İslam Medeniyetleri Araştırma Topluluğu işbirliğinde yürütülen “Ahsenü’l Şehir, Kırşehir” projesi düzenlendi. Proje kapsamında araştırmacı-yazar Talha Uğurluel’in konuk olduğu ‘Mabed ve Mabed Medeniyeti’ adlı konferans programı Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi. […]

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı 2016 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı II kapsamında desteklenen, Kırşehir Gençlik Merkezi ile Ahi Evran Üniversitesi Türk İslam Medeniyetleri Araştırma Topluluğu işbirliğinde yürütülen “Ahsenü’l Şehir, Kırşehir” projesi düzenlendi.
Proje kapsamında araştırmacı-yazar Talha Uğurluel’in konuk olduğu ‘Mabed ve Mabed Medeniyeti’ adlı konferans programı Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi.
TALHA UĞURLUEL KİMDİR?
Manisa Demirci’li olan Talha Uğurluel, 1997 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesinin Tarih bölümünden mezun oldu. 8 yıl Özel Radyolarda tarih programları yaptı. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış birçok makalesi olup, Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi, Dünyaya Hükmeden Sultan, Sarayın Kutsalları, Kanuni’nin Akıl Oyunları, Tarih Tıbbı Konuşturdu, Mekanlar ve Olayları ile Hz.Muhammed’in Hayatı ve Balkanların Başkenti Edirne, adlı kitapların yazarıdır. Ayrıca Çanakkale, Edirne, Kanuni ve Mekke Medine tarihi ile ilgili cd çalışmaları mevcut.
İki yıl İmaj kitap çalışmaları yapmış olup, Mukaddes Emanetler, Timur’un Tüzükatı, Barbaros Hayreddin Paşa’nın Hatıratı ve Harp Mecmuası, editörlüğünü yaptığı eserlerden birkaçıdır. Muhtelif Turizm Acentalarında AR-Ge Yönetmenliği yapan Uğurluel, iki dilde profesyonel Turist Rehberliği yapmakta olup, yerli ve yabancı gruplar ile Türkiye ve dünyanın birçok ülkesine Kültür Gezileri düzenliyor.
Amerika’dan Yemen’e, Vietman’dan Bosna’ya birçok ülkede gerçekleştirdiği eğitim seminerlerine Türkiye içinde de hız kesmeden devam ediyor.
Habertürk Öteki Gündem Programının danışmanlığını sürdüren Uğurluel, TRT Radyo 1 de 4 yıldır devam eden Konuşan Tarih programını da sunuyor.
Halen Gazi Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünde Akademik çalışmalarını sürdürüyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .