Ahilik Haftası Merkez Yürütme Kurulu toplandı

Ahilik Haftası Merkez Yürütme Kurulu toplandı

15.04.2015

Vali Necati Şentürk: “Programın en iyi şekilde yürütülmesi için hep birlikte el birliği ile görev yapacağız

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Ahilik Haftası Merkez Yürütme Kurulu, bu yıl 11-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında kutlanacak olan 28. Ahilik Haftası programını görüşmek üzere ilimizde toplandı.

Dünya sigortacılığına ve sendikacılığına temel teşkil eden, esnaf ve sanatkarların piri, büyük mutasavvıf, Türkmen lideri Ahi Evran’ın düşünce ve öğretilerini yaygınlaştırmak amacıyla “Elini, dilini, belini bağlı; kapını, gönlünü, sofranı açık tut” prensibi temel alınarak değişik etkinliklerin düzenlendiği 28. Ahilik Haftası ve 51. Esnaf Bayramı, 11-17 Mayıs 2015 tarihlerinde kutlanacak.

Kırşehir Valiliği’nde yapılan toplantıya Vali Necati Şentürk, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, Bakanlık ve kurum temsilcileri katıldı.

STB_9494 copy
Toplantının açılışında basına bir açıklama yapan Vali Necati Şentürk, bu sene 11-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında 28.’si düzenlenecek olan Ahilik Haftası programına bu toplantı ile son şeklinin verileceğini söyledi.
Kültür coğrafyamızdaki soydaşlarımızı veya akraba topluluklarımızı da alakadar eden Ahiliği yaşatmak için düzenlenen etkinliklerin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi gayretinde olduklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Ahiliği tanıtmak ve ilkelerini günümüzde de yaşatmak amacıyla Ahilik Haftası etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Programın en iyi şekilde yürütülmesi için hep birlikte el birliği ile görev yapacağız” dedi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel de konuşmasında, Ticaret ve sosyal yaşamımızın en temel değerlerini teşkil eden Ahilik kültürünün toplumun tamamı tarafından sahiplenilmesi ve geniş kuşaklara aktarılması amacıyla gerçekleştirildiğini söyledi.
Toplantı, Ahilik Haftası etkinliklerinin görüşülmesi ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .