Ahilik Haftası Kutlamaları tüm hızıyla devam ediyor

Ahilik Haftası Kutlamaları tüm hızıyla devam ediyor

20.09.2018

Kurduğu Ahilik Teşkilatı ile sosyal hayatımızı düzenleyen Ahi Evran-ı Veli’yi anmak ve onun ilkelerini yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen “Ahilik Haftası” etkinleri ilimizde tüm hızıyla devam ediyor. Vali İbrahim Akın, 31. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Cacabey Meydanına kurulan ilçelere özgü el işi eserlerinin sergilendiği, vatandaşlarımıza çeşitli ikramların yapıldığı ve ilçelere özgü süs ve hediye eşyalarının […]

Kurduğu Ahilik Teşkilatı ile sosyal hayatımızı düzenleyen Ahi Evran-ı Veli’yi anmak ve onun ilkelerini yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen “Ahilik Haftası” etkinleri ilimizde tüm hızıyla devam ediyor.
Vali İbrahim Akın, 31. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Cacabey Meydanına kurulan ilçelere özgü el işi eserlerinin sergilendiği, vatandaşlarımıza çeşitli ikramların yapıldığı ve ilçelere özgü süs ve hediye eşyalarının tanıtımının yapıldığı stantları gezdi.
Kaman, Mucur, Boztepe, Akpınar, Akçakent ve Çiçekdağı ilçelerinin stantlarını gezerek kaymakamlardan bilgiler alan Vali İbrahim Akın’a Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve daire müdürleri de eşlik etti.
Vali İbrahim Akın, daha sonra eşi Saliha Akın ile birlikte yine 31. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen “Yöresel Yemek Yarışması”na katıldı.
Ödül töreni öncesi bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, “Bütün yarışmacı bayanlarımızın yemekleri birbirinden leziz ve tatlı. Fakat bu bir yarışma, nitekim bu yemekler arasından ilk 3’e girenler ödüllendirilecek. Ahilik Haftası’nda düzenlenen yöresel yemekler yarışmasına bayanlarımızın büyük ilgi göstermesi gayet anlamlı. Bütün yarışmacılarımızın eline, yüreğine sağlık.” dedi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin de konuşmasının ardından Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödüllerini verdiler.
Yöresel Yemek Yarışmasında Hamur işleri ve tatlılar kategorisinde Kervansaray Tatlısı ile Hacer Kılıç, Ahi Sofrası Yemekleri kategorisinde Ahi Makarnası ile Gülseren Şahin, Kırşehir Yöresi Et ve Sebze Yemekleri Kategorisinde ise Etli Firik Pilavı ile Bilge Yavuz 1. oldular. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .