“Ahilik Haftamızda Kırşehir’imizin sorunlarını dile getirme fırsatı bulduk”

“Ahilik Haftamızda Kırşehir’imizin sorunlarını dile getirme fırsatı bulduk”

30.09.2017

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, Ahilik Haftası kutlamalarını değerlendirdi…

KIRŞEHİR Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, 18-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Ahilik Haftası kutlamalarını değerlendirirken yaptığı açıklamada “Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın bizlerin arasında bulunması bizleri mutlu ederken, Kırşehir’imizin sorunlarını bizzat kendisine dile getirme fırsatını verdi” dedi.
Kırşehir’de 30’uncusu düzenlenen Ahilik haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikleri değerlendiren Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir’in Ahilere yakışır bir sınav verdiğini söyledi.
Birlik Başkanı Öztürk, “Türkiye genelinde yapılan kutlamaların merkezi Kırşehir, bu nedenle yapılan etkinlikler kadar kutlamalara katılan misafirlerin de Ahiliğin önemini kavraması açısından Kırşehirlilerin gösterdiği misafirperverlik önemli bir hal aldı.Kırşehir’de esnafımız kadar vatandaşlarımızda gerekli duyarlılığı gösterdiğini düşünüyorum. Tabi gönlümüz daha fazla katılımın olmasından yanaydı. Ama yine de kutlamalara katılım iyiydi diye düşünüyoruz. İlk günden son güne kadar Kırşehir bütün birimleri ile Ahilik üzerine çalışmalar gösterdi. Gelen misafirlerinde memnuniyetle Kırşehir’den ayrıldığını düşünüyoruz. Her geçen dönem kutlamalar daha fazla görsellik kazandığı gibi Ahiliğin kavramsal olarak da geliştiğinin farkına varıyoruz. Elbette eksikliklerimiz de vardı. Bu tür etkinliklerde eksiklik aramak doğru değildir. Her dönem bir önceki kutlamaların analizi yapılarak eksikliklerde gideriliyor. Önemli olan Ahiliğin özünün kavranması ve herkesin Ahiliğin baş şehrinin Kırşehir olduğunu bilmesi Esnaf Odaları Birliği olarak ‘Ben demek yerine biz’ anlayışını hakim kılan bir yönetim sergilemeye çalışıyoruz. Bu noktada bizlere destek sunan herkese teşekkürü bir borç biliriz.Ahi Evran’ın yıllar önce başlattığı örnek teşkilatlanma şimdi hepimizin ihtiyacı olan tek şeydir. Bu nedenle eksikleri değil teşkilatın markalaşmasını görebilmek gerekir” diye konuştu.
30. Ahilik Haftası kutlama törenine,Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı Abdülkadir Akgül, milletvekilleri ile vatandaşların katıldığını da belirten Başkan Bahamettin Öztürk, “Sayın Başbakanımızın, bakanlarımızın, odalarımızın genel başkanlarının Ahilik Haftası nedeniyle şehrimize teşrif etmeleri onların Ahiliğe verdiği destekten kaynaklanıyor. Ben de bunu fırsat bilerek il yöneticilerimizin dışında Cacabey Meydanı’ndaki konuşmamda Kırşehirli hemşehrilerimizin yıllardır çözümünü bekledikleri sorunları bizzat dile getirme fırsatı buldum. Ahilik Haftası kutlamalarımız inşallah bu sorunlarımızın çözümüne katkı sunar” dedi.
Başkan Öztürk, Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere bakanlara, sivil toplum kuruluşlarının genel başkanlarına, tüm katılımcılara, esnaf ve sanatkarlara teşekkür etti. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

KIRŞEHİRLİ

güzel dile getirmişiniz nevşehire tekrar bağlanıyorsunuz

30.09.2017, 17:41

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .