“Ahilik Bayramı için kenetlenmeliyiz”

“Ahilik Bayramı için kenetlenmeliyiz”

06.04.2015

Vali Necati Şentürk, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e açıkladı:
“Ahilik Bayramı için kenetlenmeliyiz”

vali şentürk  copy

Her yıl Eylül ayında kutlanırken bu yıl Mayıs ayına alınan Ahilik Haftası hazırlıkları başlarken, Vali Necati Şentürk gazetemize bir açıklama yaptı ve “Kırşehir’in tanıtımı için büyük bir fırsat olan Ahilik Haftası bu yıl daha da canlı ve etkin bir şekilde kutlamak için kenetlenmeliyiz” dedi.

Kırşehir’in tanıtımı için her platformda çaba harcadıklarını belirten Vali Şentürk, Ahilik Haftası’nın da bunun için çok iyi bir fırsat olduğunun altını çizdi.
11-17 Mayıs tarihlerinde kutlanacak Ahilik Haftası’yla ilgili hazırlıkların yoğun bir şekilde devam ettiğini ve bu yıl ki törenlere büyük ihtimalle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da onur vereceğini belirten Vali Necati Şentürk, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Ahilik artık Türkiye’ye malolmuştur. Onun ilkeleri, felsefesi ülke yönetiminde öne çıkmaya başlamıştır. Ahiliğin merkezi Kırşehirimizde her yıl kutlanacak etkinliklerimizi bu yıl yapılan yönetmelik değişikliği ile Mayıs ayına alınmıştır. Eylül ayı Kırşehir’de nisbeten sorun ve yağışlı geçiyor. Bazı etkinliklerimiz istediğimiz şekilde kutlanamıyordu. Mayıs ayına alınması bence yerinde bir karardır. Artık Ahilik törenlerimiz Mayıs ayında daha geniş katılımla ve coşku ile kutlanacağına inanıyorum.
“Bu yıl 11-17 Mayıs tarihlerinde kutlayacağımız Ahilik Haftamıza büyük ihtimalle Sayın Cumhurbaşkanımızda onur ve şeref verecektir. Bunun için tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Kırşehir olarak bu törenlerimize çok iyi hazırlanmalı ve törenlerin coşkulu ve etkin bir şekilde kutlanmasını sağlamalıyız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın ve bakanlarımızın Kırşehir’e gelmesi de bizim için büyük fırsattır. Sorunlarımız ve sıkıntılarımız var. Bunları yerinde onlara iletip çözüm yollarını aramalıyız. İnşallah bu yıl ki etkinliklerimizi Kırşehir olarak çok iyi değerlendirip, çok iyi hazırlanmalı ve kusursuz ve mükemmel bir Ahilik Haftası geçiririz. Şimdiden bütün Kırşehirli hemşehrilerimizi etkinliklerimize katkı sunmaya ve destek vermeye davet ediyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .