AHİLER, SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ

AHİLER, SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ

20.05.2015

KIRŞEHİR’DE Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’nde Ahiler buluştu. 2014 yılında başlatılan ve yıl boyunca her hafta gerçekleştirilen “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”, 2015 yılında da devam ederken, geçtiğimiz hafta Sağlılı Yaşam Yürüyüşü, 28. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Ahilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Düzenli fiziksel aktivitenin, yaşamın her döneminde sağlık için son derece önemli olduğu mesajının verilmesi ve toplumda fiziksel aktivitenin sağlık […]

3 copy

KIRŞEHİR’DE Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’nde Ahiler buluştu.
2014 yılında başlatılan ve yıl boyunca her hafta gerçekleştirilen “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü”, 2015 yılında da devam ederken, geçtiğimiz hafta Sağlılı Yaşam Yürüyüşü, 28. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Ahilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Düzenli fiziksel aktivitenin, yaşamın her döneminde sağlık için son derece önemli olduğu mesajının verilmesi ve toplumda fiziksel aktivitenin sağlık üzerine etkisi konusunda farkındalık yaratılması amacıyla her hafta gerçekleştirilen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü, bu yıl 28.’si kutlanan Ahilik Haftası programı kapsamında 16 Mayıs 2015 Cumartesi günü düzenlendi.
Ahilik Yürüyüşü, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Genel Başkan Vekili Mustafa Alan, Halk Bank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Bilgiç, Kırşehir AK Parti Milletvekili Abdullah Çalışkan, Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, Şube Müdürleri Dr. Atilla Kaya ve Dr. İlker Kılıç ile daire müdürleri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.
Sağlık Bakanlığı tarafından toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek ve böylece ülkemizde obezite ve obezite ile ilişkili kalp-damar hastalıkları, diyabet, bazı kanser türleri, hipertansiyon, kas-iskelet sistemi hastalıklarının görülme sıklığını azaltmak amacıyla yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü etkinlikleri devam ediyor.
Kırşehir’de her hafta düzenlenen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü, Ahilerin katılımıyla gerçekleştirilirken, etkinlikte Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından açılan dövizlerle sağlıklı yaşam hakkında vatandaşlar bilgilendirildi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .