AHİKA toplantısı Nevşehir’de yapıldı

AHİKA toplantısı Nevşehir’de yapıldı

31.03.2018

Toplantının ardından emekli olan Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu adına bir hediye takdim edildi AHİKA toplantısı Nevşehir’de yapıldı Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Yönetim Kurulu’nun 2018 Yılı Mart ayı toplantısı Nevşehir’de yapıldı. Toplantı sonunda geçtiğimiz günlerde kendi isteğiyle emekli olan Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu adına hediye takdim […]

Toplantının ardından emekli olan Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e
Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu adına bir hediye takdim edildi

AHİKA toplantısı Nevşehir’de yapıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Yönetim Kurulu’nun 2018 Yılı Mart ayı toplantısı Nevşehir’de yapıldı. Toplantı sonunda geçtiğimiz günlerde kendi isteğiyle emekli olan Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu adına hediye takdim edildi.
Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Nevşehir’de bulunan Merkez Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda yapıldı. Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz başkanlığındaki toplantı Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi.
Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Toplantımız, bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayacaktır. Geçtiğimiz ay öne çıkan Ajans faaliyetlerinin başında; 12-16 Şubat tarihleri arasında On Birinci Kalkınma Planının hazırlıkları kapsamında tüm illerimizde 3’er tane olmak üzere toplam 15 toplantı düzenlenmiş olması gelmektedir. Ayrıca, 2017 Yılı Mali Destek Programları kapsamında başvurular 16 Mart 2018 tarihi itibariyle sona ermiş; Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında 171 adet, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında 76 adet olmak üzere toplam 247 adet proje başvurusu alınmıştır. Geçen hafta ise, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Eşref Fakıbaba’nın katılımları ile Niğde ilinde Körfez Ülkeleri Tarım ve Hayvancılık İş Forumu düzenlenmiştir. Aksaray OSB’de gerçekleştirilmekte olan Endüstriyel Simbiyoz çalışması kapsamında ildeki paydaş kurumlarla toplantılar gerçekleştirilmiş, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile işbirliğinde ise Sağlık Turizmi Çalıştayı düzenlenmiştir. Yine geride bıraktığımız ay içerisinde; 102 adet kurum ve kuruluşa başta Ajans, KOSGEB ve Ekonomi Bakanlığı destekleri olmak üzere devlet destekleri hususunda bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti verilmiştir. Bugünkü toplantı da ayrıca; 2017 Yılı Bütçe Uygulama Sonuçları, 2018 Yılı Fizibilite Desteği konusu, Yöresel Ürünler Fuarına (YÖREX) katılım konusu Yönetim Kurulumuz tarafından görüşülecektir. Toplantımız diğer konuların görüşmesiyle sona erecektir.”
Toplantının ardından emekli olan Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu adına bir hediye takdim edilerek, emeklilik hayatında sağlık ve mutluluk dilendi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .