Ahi Sokağı ilgi bekliyor

Ahi Sokağı ilgi bekliyor

21.05.2015

Ahi Sokağı ilgi bekliyor   Ahilik Haftası’nda açılan ve Kırşehir’in yanı sıra il dışından gelen esnafların el emeği ürünlerini sergilediği Ahi Sokağı, ilgisizlikten şikayetçi…  KIRŞEHİR’DE geçtiğimiz hafta kutlanan 28. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında açılan Ahi Sokağı’nda el emeği, göz nuru ürünler, Kırşehirlilerin ilgisini bekliyor. 2010 yılından bu yana Kırşehirli bayanların el emeği göz nuru ürünlerini sergilediği […]

ahi_sokağı

Ahi Sokağı ilgi bekliyor

  Ahilik Haftası’nda açılan ve Kırşehir’in yanı sıra il dışından gelen esnafların el emeği ürünlerini sergilediği Ahi Sokağı, ilgisizlikten şikayetçi…

 KIRŞEHİR’DE geçtiğimiz hafta kutlanan 28. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında açılan Ahi Sokağı’nda el emeği, göz nuru ürünler, Kırşehirlilerin ilgisini bekliyor.

2010 yılından bu yana Kırşehirli bayanların el emeği göz nuru ürünlerini sergilediği ve satışını yaptığı Ahi Sokağı’nda, Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şube Başkanlığı da, sac böreği satışı ile yardımlarını sürdürüyor.

  1. Ahilik Haftası kutlamaları, merkez olarak nitelendirilen Kırşehir’de, organizasyon eksikliğinin yanı sıra protokol kutlamasına dönmesi nedeniyle eleştirilere neden olmuştu. Ahi Sokağı da, kutlamaların sönük geçmesinin bir göstergesi olarak ilgisiz kaldı.

Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şube Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, “Ahi Sokağı’ndaki dükkanlarımızı Ahi Bayramı’nda açtık. Biz de buradayız, her zaman ki yerimizdeyiz. Çoğu kişi uğramadı Ahi Sokağımıza. Halkımız bilmiyordu ya da yeteri kadar duyurulmadı. Bu sene bayramımız çok sönük geçti. Bazı şeylere gücenmiş, kırılmış olsalar bile Kırşehir’imizin bayramı. Ahiliği hepimiz kabul ediyoruz ve herkesin bu bayrama sahip çıkmasını, bizimle olmalarını istiyoruz. Halkımızdan bayramımıza, Ahiliğimize, Kırşehir’imize sahip çıkmalarını istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Ahi Sokağı’nda 28. Ahilik Haftası kutlamalarının tamamlanmasının ardından Kırşehirli bayanlar ürünlerini sergilerken, Kırşehirlilerin Ahi Sokağı’na ilgisizliğinin sürdüğü gözlemleniyor.

BU ARADA Ahi Sokağı’na yurdun dört bir yanından gelen ve el sanatlarını sergileyerek, şehirlerini tanıtan misafirlerin ilgisizlikten yakındığı belirtilirken, Kırşehir kamuoyu, “Kırşehir’in bir ayıbıdır bu. Onlar bizim misafirlerimizdi. Organizasyon eksikliğinden halkın ilgisi olmadı ve misafirlerimiz biraz küskün ayrıldı. Daha canlı ve daha hareketli olsaydı bayram Kırşehirli olarak çok memnun kalırdık” yorumunda bulundu.

Kırşehir’i görmekten mutlu olduklarını belirten il dışından gelen esnaflar, halkın ilgisizliğinden yakınmıştı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .