“Ahi Genç Kadem” kuruluyor

“Ahi Genç Kadem” kuruluyor

18.12.2018

KADEM Kırşehir İl Temsilciliği Ahi Genç KADEM’i kurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kırşehir KADEM Temsilcisi Seher Ünsal ve ekibi üniversiteli gençlerle ilk etkinliğini 15 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirdi. Duyarlılığıyla dikkat çeken Kadem Kırşehir bu soğuk kış günlerinde hayvanları unutmadı. KYK Saliha Sultan Kız Yurdu’nun bahçesine kuşlar için soğuktan korunabilmehleri için yuvalar yapılıp, asıldı. Bu davranış yurtta […]

KADEM Kırşehir İl Temsilciliği Ahi Genç KADEM’i kurmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Kırşehir KADEM Temsilcisi Seher Ünsal ve ekibi üniversiteli gençlerle ilk etkinliğini 15 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirdi. Duyarlılığıyla dikkat çeken Kadem Kırşehir bu soğuk kış günlerinde hayvanları unutmadı. KYK Saliha Sultan Kız Yurdu’nun bahçesine kuşlar için soğuktan korunabilmehleri için yuvalar yapılıp, asıldı. Bu davranış yurtta kalan öğrencilerden, üyelerden ve halktan takdir topladı.
GENÇ KADEM NEDİR?
KADEM Gençlik Komisyonu, gençlerin sosyo-kültürel, ekonomik, sanatsal ve akademik alanda üretken bireyler olmalarını teşvik etmek, onları hayata hazırlamak, sahip olduğu değerleri ve tecrübelerini paylaşmak amacıyla KADEM Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla 2014 yılında kuruldu.
KADEM bünyesinde toplumsal gençlik inşasında aktif rol oynayan, çağın gereklerini doğru okuyabilen, insani öz değerleri güçlü, inançlı, erdemli, eğlenceli, dinamik, liyakatli ve başarılı gençler olmalarına katkı sağlanması hedefi ile başlatılan KADEM Gençlik Komisyonu çalışmaları, hızla ülke geneline yayılmakta ve bugün 1000’e yakın komisyon üyesiyle faaliyetlerini sürdürüyor.
2014 yılında çalışmalarına başlayan KADEM Gençlik Komisyonu bugün Türkiye’nin 26 ilinde ve farklı üniversitelerde ülke değerlerine, sosyokültürel yapısına faydalı olma gayreti ile gençler için çalışmaktadır.
MİSYONU
Gençlerin dinamizmini KADEM’e aktaran KADEM Gençlik Komisyonu, hem derneğin projelerindeki ‘genç bakış’ hem de gençlere yönelik faaliyetlerde öncü misyonu üstleniyor. Gençlik politikaları alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları (STK) ile iletişim içinde olan ve ortak çalışmalar yürüten KADEM Gençlik Komisyonu, iletişim ağı toplantıları gerçekleştirerek lobicilik faaliyetlerinde bulunuyor.
GÖREVİ
KADEM Gençlik Komisyonu Kadın ve Demokrasi Derneği’nin gençlere yönelik yapılacak çalıştaylar, paneller, eğitimler, kültür gezileri, kamplar ve saha çalışmaları yürütüyor. Projeler üretiyor, gençleri iş hayatına hazırlamak üzere seminer ve yabancı dil eğitimleri veriyor, üniversiteler ile iş birliği yapıyor ve gençlik alanında yürütülen çalışmaları takip ediyor.
Sosyal medya üzerinde de hızlı bir şekilde yapılanan KADEM Gençlik Komisyonu üyeleri, farklı platformlarda gençlerin aktif bireyler olabilmeleri için gençlik buluşmaları düzenliyor, sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek mevcut projelere destek oluyor ve toplumsal konuları inceleyip sorunlara çözüm odaklı yaklaşıyor.
GENÇ KADEM’Lİ OLMAK İÇİN,
18-29 yaş aralığında eğitim-öğretim hayatını devam ettiriyor olmak ve 2 kişinin referansının gösterilmesi gerekiyor.
Ülkemiz ve dünya sorunlarını kendine dert edinen, çözüm odaklı düşünebilen ve geleceğe katkı sağlamak isteyen Kırşehir’deki aktif gençler birlikte üretmek ve çalışmak için KADEM Kırşehir’e davet edildi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .