Ahi Evran’ın adı Olova’da

Ahi Evran’ın adı Olova’da

02.11.2017

Kırşehir Belediyesi Bosna-Hersek’in Olova Şehrine ‘Ahi Evran Camii’nin temelini atıyor…

Kırşehir Belediyesi, “Kardeş Şehir” olduğu Bosna-Hersek’in Olova şehrine “Ahi Evran Camii” adını verdiği, 1520 m2 alana 400 kişi kapasiteli 790 m2 cami yapıyor.
Bosna Hersek’in Olova kentinde, Kırşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yapılacak Ahi Evran Camii’nin temeli bugün düzenlenecek törenle atılacak.
Bosna Hersek’in Olova kentinde bulunan ve daha önce kent merkezinde camisi olmayan kent olarak bilinen Olova şehir merkezinde inşa edilecek Ahi Evran Camii için temel atma töreni düzenlenecek.
Kardeş Şehir Bosna Hersek’te sadece camilerin değil, farklı merkezlerin de inşa edilmesi gerektiğini ve bu anlamda yardımlarının devam edeceğini ifade eden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kardeş Şehir olduğumuz Bosna-Hersek’in Olova Şehrine Ahi Evran Camii adını verdiğimiz 1520 m2 alana 400 kişi kapasiteli 790 m2 cami yapıyoruz. Bosnalı kardeşlerimizin inancı Ahi Evran Caminin minarelerinden yükselen ezanlara karışacak. Bir zamanlar yıkılan binlerce camiden ezan sesi duyulmasa da bu topraklarda ezanlar susmayacak. Sadece inançsız insanlar, diğer insanları, medeniyet ve ülkeleri yok etmeye çalışabilir. Biz Müslümanlar, inananlar arasında fark görmeyiz ve tüm inananların kardeş olduğuna inanırız. Bugün de, o kardeşlik yüzünden Bosna Hersek’in Olova şehir merkezine Ahi Evran Camii’nin temelini atacağız. Türk halkı, Boşnak kardeşlerini gerçekten çok seviyor. Her ne kadar uzak olsak da biz her zaman yakınız, her zaman beraberiz. İslam barış ve doğrunun dinidir, camiler ise inananlar için yeryüzünde yapılan Allah’ın evleridir” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .