AHİ EVRAN’DA MEZUNİYET SEVİNCİ VE COŞKUSU…

AHİ EVRAN’DA MEZUNİYET SEVİNCİ VE COŞKUSU…

11.05.2016

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mezuniyet sevinci Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Bağbaşı Yerleşkesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. 10 Mayıs 2016 tarihinde yapılan törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Doç. Dr. Rüştü Yeşil, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdulkerim Karadeniz, öğretim elemanları, […]

sosyal 6 copy

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
öğrencilerinin mezuniyet sevinci

Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Bağbaşı Yerleşkesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.
10 Mayıs 2016 tarihinde yapılan törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Doç. Dr. Rüştü Yeşil, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdulkerim Karadeniz, öğretim elemanları, öğrenciler ile mezun öğrenci aileleri katıldı.
Tören Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu mezun öğrencilerinin alkışlar eşliğinde salonda yerlerini almasıyla birlikte başladı. Mezun öğrenciler adına konuşma yapanokulu birincilikle bitiren Esma Merve Çankaya, yetişmesine katkı sağlayan hocalarına ve ailelerine teşekkür etti.
Törende bir konuşma yapan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdulkerim Karadeniz, eğitim hayatına başladıkları günden itibaren öğrencilere koşulsuz destek veren eleştirel düşünme becerisine sahip, üreten, Cumhuriyet değerlerini koruyan gençler olarak yetiştiren hocalarına, tüm çalışmalarından dolayı idari ve teknik kadro ile çocuklarına maddi manevi her türlü desteği veren ailelere teşekkür etti.
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulundan bu yıl 640 öğrenciyi mezun ettiklerini ifade eden Karadeniz, konuşmasında mezun öğrencilere seslenerek şunları söyledi:
“Değerli mezunlarımız, Ahi Evran Üniversitesi olarak sizlerden doğru, yararlı, değerli kültürümüze sahip çıkan, çağdaş ve bağımsız bir toplumun yaşatılmasına katkılı olmanızı istiyoruz. Bu gün okulunuzdan mezun olarak bir başarı elde ettiniz. Ancak sizlerden beklentilerimiz çok daha fazla. İş hayatına başlayacak öğrencilerimizden iş hayatlarında başarılı olmalarını bekliyoruz. Öğrenim hayatlarını devam ettirecek öğrencilerimizin lisans düzeyini tamamlamalarını bekliyoruz. Gelecekten korkmayın. Zorluklarla mücadele etmeyi hiçbir zaman bırakmayın. İyi ve başarılı bir insan olmak ayrıcalıktır. Bunun için uğraşın. Hepinize bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum.”
Tören, bölüm bazında dereceye giren öğrencilere ödül, hediye ve belgelerinin verilmesinin ardından öğrencilerin kep atarak mezuniyetlerini kutlamaları ile sona erdi.

fen2 copy

 

Fen-Edebiyat Fakültesi mezuniyet coşkusu

Ahi Evran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Bağbaşı Yerleşkesi Spor Salonunda 9 Mayıs 2016 tarihinde büyük bir coşkuyla kutlandı.
Törene, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nadir İlhan, öğretim elemanları, öğrenciler ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.
Dekan Prof. Dr. Nadir İlhan mezunlara ve mezunların ailelerine hitaben yaptığı konuşmasına öğrencileri bilgi ve beceri ile donatan hocalarımıza ve her zaman evlatlarına desteklerini esirgemeyen ailelere teşekkür ederek başladı.
Öğrencilere seslenen İlhan, “Ahi Evran’ın felsefesiyle insanlara iyilik yaparak görevlerinizi layıkıyla yerine getireceğinize inanıyorum” dedi ve kendilerine bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.
Törende Fen Edebiyat Fakültesi dönem birincisi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Müjde Şamiloğlu, mezunlar adına kürsüye çıktı. Konuşmasında Ahi Evran Üniversitesinde öğrenim görmenin gurur verici olduğuna vurgu yapan öğrenci, bu özel günde mezun öğrencilerin mezuniyet coşkusuna ortak olanlara teşekkür etti.
Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları tarafından hazırlanan mini müzik dinletisinin ardından dönem birinci, ikinci ve üçüncülerine çeşitli hediyeler ve mezuniyet belgeleri verildi. Tören sonunda mezun öğrencilerimizkeplerini havaya fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşadılar.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .