Ahi Evran Üniversitesi’nin yolları karanlıkta! Öğrenciler tedirgin…

Ahi Evran Üniversitesi’nin yolları karanlıkta! Öğrenciler tedirgin…

27.09.2018

Özellikle öğrenciler yol boyunda aydınlatma olmaması nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor BAĞBAŞI Mahallesi’ndeki Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin merkez yerleşkesine giden yollarda aydınlatmamanın olmaması bu bölgede üniversiteye gidip gelen öğrencileri tedirgin ediyor. Geçtiğimiz günlerde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına başlayan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerinin bir kısmı Bağbaşı bölgesindeki yurt ve apartlarda, ya da kiraladıkları evlerde barınma […]

Özellikle öğrenciler yol boyunda aydınlatma olmaması nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor

BAĞBAŞI Mahallesi’ndeki Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin merkez yerleşkesine giden yollarda aydınlatmamanın olmaması bu bölgede üniversiteye gidip gelen öğrencileri tedirgin ediyor.
Geçtiğimiz günlerde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına başlayan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerinin bir kısmı Bağbaşı bölgesindeki yurt ve apartlarda, ya da kiraladıkları evlerde barınma sorununu çözümlerken, gece eğitimine gidip gelmek zorundalar. Ancak yaya olarak gidip gelmek zorunda kalan kız ve erkek öğrenciler üniversite yolunda aydınlatmanın olmaması ile büyük tedirginlik yaşıyor.
Bu konuda gazetemize gelerek sıkıntılarını dile getiren üniversite öğrencileri, “Bizler gece eğitimi alan öğrencileriz. Bağbaşı bölgesindeki yurtlarda kaldığımız için dolmuş ya otobüs olmadığı için okula çoğu zaman yürüyerek gidip gelmek zorundayız. Ancak yol boyunda aydınlatma olmadığı için korkarak gidip geliyoruz. Bu konuda Kırşehir il yöneticileri bir şeyler yapıp, yolun aydınlatmasını sağlamalıdır. Her an bir sıkıntı ile karşılaşacağımız endişesindeyiz” diye tepkilerini dile getirerek, il yöneticilerinden aydınlatma için desteklerini istediler.
Öğrencilerin bu sıkıntılarının çözümü için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya durumu dile getirerek, çözümünü istedik. Rektör Karakaya, bu konuda bir şey yapamadıklarını, çünkü üniversite yerleşkesi içinde olmayan bir yola aydınlatma yapmalarının mümkün olmadığını ifade etti ve “Bu konuda öğrencilerimizden gelen yoğun talep üzerine ben de konuyu Sayın Valimize, Milletvekillerimize dile getirdim. Onlar da bu konuda gerekli girişimleri yaptılar. MEDAŞ’ın bu konuda en kısa sürede bir çalışma yaparak, üniversite ile otel yolunun aydınlatmasını yapmalı. Öğrencilerimiz de üniversitemize huzurlu ve güvenli bir ortamda gidip gelebilmelidir” diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .