Ahi Evran Üniversitesi’ndeki rektör seçiminden geriye kalanlar…

Ahi Evran Üniversitesi’ndeki rektör seçiminden geriye kalanlar…

18.05.2015

Ahi Evran Üniversitesi’nin yeni Rektörü atandı. “Tamam” dedim, “Hak yerini buldu” dedim. “Lâyık olanı Sayın Cumhurbaşkanımız atadı” dedim. Hayatım boyunca yanılgılarım olmadı. Rektör Kudret Saylam bizim hemşehrimizdi. Ama Rektörlüğü lâyıkıyla yapamadı. Yanlışlar yaptı. Samsun’dan, Tokat’tan maden bulmuş gibi topladı getirdi Kırşehir’e… Akademik kariyer verdi onlara… Biz Kırşehirliler de kara trene bakar gibi hayret ve ibretle […]

Ahi Evran Üniversitesi’nin yeni Rektörü atandı.
“Tamam” dedim, “Hak yerini buldu” dedim. “Lâyık olanı Sayın Cumhurbaşkanımız atadı” dedim.
Hayatım boyunca yanılgılarım olmadı.
Rektör Kudret Saylam bizim hemşehrimizdi. Ama Rektörlüğü lâyıkıyla yapamadı. Yanlışlar yaptı. Samsun’dan, Tokat’tan maden bulmuş gibi topladı getirdi Kırşehir’e…
Akademik kariyer verdi onlara…
Biz Kırşehirliler de kara trene bakar gibi hayret ve ibretle izledik.
“Yanlış yapıyor üniversitemize” dedik.
Getirdiklerinin oyları ile üniversitedeki seçimde liste başı oldu!
Oldu da ne oldu?
Cumhurbaşkanı’nı, YÖK’ü kandırabildi mi?
Kendilerini kandırdılar, şimdi de yazık ettiler Saylam’a.
Ezdiği, dışladığı insanların baksın bakalım yüzüne bakabilecek mi?
Buradan Rektör Kudret Saylam’a birkaç hatırlatmada bulunmak istiyorum.
Oğlunu, kızını aldığın yağcılar, yalakalar, dönekler, liboşlar ihaleciler kurtarsınlar bakalım seni! Dağ evinde, bağ evinde, orada burada götürdükleri yerlerde güveç çanaklarına beraber kaşık salladıkların kurtarsınlar seni! Ne acı, ne utanç!
Giderayak yeniden atanmak için doktora verdiklerin kurtarabildiler mi seni!
Bak Türkiye’de çalışan rektörler yeniden atandı.
İşte Kırşehirli hemşehrimiz Prof. Dr. Metin Orbay yeniden Amasya Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandı.
Neden atandı, niye atandı, bunu önce çok iyi araştırman lazım.
Allah bu durumlara kimseyi düşürmesin! Tabi bir hemşehrimiz olarak da üzüldüm.
Dedim ya ben yazdığım, eleştirdiğim hiçbir konuda yanılmadım. Hep Kırşehir için, hep üniversitemizin iyiliği için yaptım.
Bir zamanlar bir Valimiz vardı! DYP’nin SHP ile koalisyon olduğu zaman SHP’lilerle düşüp kalkıyordu. Yazdım, eleştirdim hep. “Bu Vali Kırşehir’e yanlış yapıyor, zarar veriyor gitsin” dedim.
“Gitmesin, kalsın biz elimizde oynatıyoruz Vali’yi” diyenler ona övgüler düzenler kaybetti, Vali’yi merkeze aldılar, ben kazandım, onlar kaybetmişti. Valiye yanlış yaptıranlar sonra hepsi çil cücüğü gibi dağılıp gitmişti.
Aynı şakşakçılar, menfaatçiler, Rektör Kudret Saylam için de böyle yaptılar, yine onlar kaybetti. Menfaatin gözü kör olsun, insana yanlış yaptırıyor.
Onlar her devrin adamı nasıl olsa! Şimdi onlar utanmadan yeni Rektöre ne hünerleri varsa döküp ihale almak için, yakınlarını üniversiteye aldırmak için ne fırıldaklar çevirecekler hep birlikte göreceğiz. Ama yeni Rektörümüzün adı Vatan. Sanmıyorum vatanına, üniversitesine ihanet ettirmeyecektir. Uyanık olacaktır bu sahtekârların, Bremen’e mızıkacılarının oyununa gelmeyecektir. ŞGYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .