Ahi Evran Üniversitesi’nde Rektör seçimi heyecanı

Ahi Evran Üniversitesi’nde Rektör seçimi heyecanı

18.04.2015

Ahi Evran Üniversitesi’nde rektör seçim bugün gerçekleştirilecek. 4 yıldır Rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Kudret Saylam ile birlikte Adıyaman Üniversitesi’nden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Niyazi Kahveci, Uludağ Üniversitesi’nden Prof. Dr. Abdulhavap Yiğit, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevinde bulunan ve son olarak Kastamonu Üniversitesi’nde […]

Ahi Evran Üniversitesi’nde rektör seçim bugün gerçekleştirilecek.
4 yıldır Rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Kudret Saylam ile birlikte Adıyaman Üniversitesi’nden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Niyazi Kahveci, Uludağ Üniversitesi’nden Prof. Dr. Abdulhavap Yiğit, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevinde bulunan ve son olarak Kastamonu Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Şahmurat Arık rektörlük için yarışacak.
Ahi Evran Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Rektör adayı belirleme seçimi, bugün 09:00-14:00 saatleri arasında Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda yapılacak.
Oy verme işleminin başlayabilmesi için Öğretim Üyesi sayısının en az yarısının salonda hazır bulunması gerekiyor. Öğretim Üyelerinin 20 Nisan 2015 Pazartesi günü saat 08:30’dan itibaren Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda açılacak seçmen listesini imzalamaları gerekiyor.
Yapılacak seçimde belirlenecek isimler Yüksek Öğretim Kurulu’na gönderilecek ve burada yapılacak değerlendirme sonucu ilk üç sırayı alan isimler Cumhurbaşkanlığı’na bildirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu üç isimden birini Ahi Evran Üniversitesi’ne rektör olarak atayacak.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .