Ahi Evran Üniversitesi’nde Rektör seçimi 20 Nisan’da

Ahi Evran Üniversitesi’nde Rektör seçimi 20 Nisan’da

09.04.2015

Ahi Evran Üniversitesi’nde rektör seçiminin 20 Nisan Pazartesi günü yapılacağı açıklandı. 4 yıldır Rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Kudret Saylam ile birlikte Adıyaman Üniversitesi’nden Rektör Yardımcısı Niyazi Kahveci, Uludağ Üniversitesi’nden Prof. Dr. Abdulhavap Yiğit, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevinde bulunan ve son olarak […]

Ahi Evran Üniversitesi’nde rektör seçiminin 20 Nisan Pazartesi günü yapılacağı açıklandı.

4 yıldır Rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Kudret Saylam ile birlikte Adıyaman Üniversitesi’nden Rektör Yardımcısı Niyazi Kahveci, Uludağ Üniversitesi’nden Prof. Dr. Abdulhavap Yiğit, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevinde bulunan ve son olarak Kastamonu Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Şahmurat Arık rektörlük için yarışacak.
Ahi Evran Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Rektör adayı belirleme seçimi, 20 Nisan 2015 Pazartesi günü 09:00-14:00 saatleri arasında Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda yapılacak.
Oy verme işleminin başlayabilmesi için Öğretim Üyesi sayısının en az yarısının salonda hazır bulunması gerekiyor. Öğretim Üyelerinin 20 Nisan 2015 Pazartesi günü saat 08:30 ‘dan itibaren Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda açılacak seçmen listesini imzalamaları gerekiyor.
Yapılacak seçimde belirlenecek isimler Yüksek Öğretim Kurulu’na gönderilecek ve burada yapılacak değerlendirme sonucu ilk üç sırayı alan isimler Cumhurbaşkanlığı’na bildirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu üç isimden birini Ahi Evran Üniversitesi’ne rektör olarak atayacak.YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

abdullah

Ahi Evran Üniversitesi’ne taze bir kan lazım yani; teknik ve mühendis mantıklı, genç, çalışkan, azimli bir Rektör yakışır. Üniversiteyi çağdaş bilim/teknoloji alanında geliştirmek ve bunu Kırşehir halkı ile buluşturmak ancak böyle bir mantık ve yönetimle mümkün olur.

13.04.2015, 21:24

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .