Ahi Evran Üniversite’sinde inşaatlar hızla ilerliyor

Ahi Evran Üniversite’sinde inşaatlar hızla ilerliyor

14.02.2015

Rektör Prof. Dr. Kudret Saylam yapımları devam eden binaların üniversitenin en acil ihtiyacının akademik ve idari birim binaları olduğunu açıkladı

Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile imzalanan protokol gereği 2 etap halinde yapımı gerçekleşecek olan inşaatlardan ilk etap inşaatların yapım işi 2013 yılı Eylül ayında Bağbaşı Yerleşkesi’nde başladı. Rektörlük, Yabancı Diller Yüksekokulu ile Olimpik Pistli Stadyumu kapsayan bu inşaatlar tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.

 

Eğitim Fakültesi copy

2. etap inşaatlar da 2014 yılı Aralık ayı içinde başladı. 2. etap inşaatlar kapsamında başlayan 17 bin 283 metrekare toplam inşaat alanı olan Eğitim Fakültesi 49 derslik, 180 ofis, 5 toplantı odası, 20 laboratuvar ve 1 amfiden oluşuyor. Toplam inşaat alanı 14 bin 755 metrekare olan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nde 18 derslik, 94 ofis, 32 laboratuvar, 17 salon ve 2 amfi olacak. 14 bin 39 metrekare toplam inşaat alanına sahip olan Ziraat Fakültesi’nde ise 25 derslik, 26 laboratuvar, 23 hizmet odası, 73 ofis, 5 amfi, 3 toplantı odası olacak.

Mimarlık-Mühendislik Fakültesi copy
2. etap inşaatlar kapsamında başlayan 9 bin 856 metrekare inşaat alanı olan Kongre Kültür Merkezi ise 19 ofis, 1 tane 632 kişilik 2 tane 260 kişilik konferans salonu, 5 adet çalıştay salonu, 5 adet etkinlik salonu, 670 metrekare fuaye ve bin 504 kişi kapasiteli amfi tiyatro salonundan oluşuyor. 2. etap inşaatlar arasında olan Olimpik Pistli Stadyum’un Maraton Tribünü’nün yapım işi de başladı ve tüm inşaatlar hızla devam ediyor.
Devam eden inşaatlar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Kudret Saylam üniversitenin en acil ihtiyacının akademik ve idari birim binaları olduğunu ifade ederek “Bağbaşı Yerleşkesi’nde başlayan tüm inşaatlar protokol gereği planlanan zamanda tamamlanması için hızla devam ediyor. Çalışmaları yakından takip ediyoruz. Üniversitenin son teknolojik imkânlarla eğitimdeki kalitesini artırmak için elimizden gelen gayreti göstererek emin adımlarla ilerlemesi yolunda çalışıyoruz.” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .