Ahi Evran Üniversitesi öğrencisi Manavgat’ta boğuldu

Ahi Evran Üniversitesi öğrencisi Manavgat’ta boğuldu

10.08.2018

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik bölümü son sınıf öğrencisi olan Uğur Çiftçi Antalya’nın Manavgat ilçesinde çalışan Uğur Çiftçi (20), yüzmek için girdiği ırmakta akıntıya kapılarak boğuldu. Okulların tatile girmesinin ardından Kırşehir’den ayrılarak Manavgat’ta bir otelde çalışarak harçlığını çıkarmak isteyen Hakkarili Uğur Çiftçi, arkadaşı Özgür Şahin’le Büyük Şelale yakınında serinlemek için ırmağa girdi. Arkadaşının […]

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik bölümü son sınıf öğrencisi olan Uğur Çiftçi Antalya’nın Manavgat ilçesinde çalışan Uğur Çiftçi (20), yüzmek için girdiği ırmakta akıntıya kapılarak boğuldu.
Okulların tatile girmesinin ardından Kırşehir’den ayrılarak Manavgat’ta bir otelde çalışarak harçlığını çıkarmak isteyen Hakkarili Uğur Çiftçi, arkadaşı Özgür Şahin’le Büyük Şelale yakınında serinlemek için ırmağa girdi. Arkadaşının itirazına rağmen bir süre yüzen Uğur Çiftçi, bir anda suda çırpınmaya başladı. Şahin’in yardım çığlıkları üzerine, bölgede gezen bir Alman turist, Çiftçi’yi kurtarmak için ırmağa atladı. Ancak akıntının güçlü olması nedeniyle turist, sudan çıktı. Akıntının sürüklediği Uğur Çiftçi ise gözden kayboldu.
Haber verilmesi üzerine olay yerine jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kurtarma ekipleri Manavgat Irmağı’nda Uğur Çiftçi’yi aramaya başladı. Ekipler, saat 18.00 sıralarında Çiftçi’nin ırmağa girdiği noktanın yaklaşık 30 metre ilerisinde cansız bedenine ulaştı. Uğur Çiftçi’nin cenazesi incelemelerden sonra morga gönderildi.
Gözyaşları içinde arama çalışmalarını izleyen Özgür Şahin ise “Ben sen olmadan nasıl gideceğim. Ablana, ağabeyine ne diyeceğim? Birlikte okula gidecektik. Ben sensiz okula nasıl gideceğim” dedi.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Antalya’nın Manavgat ilçesinde yüzmek için girdiği ırmakta akıntıya kapılarak boğulan Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik bölümü son sınıf öğrencisi Uğur Çiftçi’nin vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diledi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .