Ahi Evran Üniversitesi denetimden geçecek

Ahi Evran Üniversitesi denetimden geçecek

03.11.2017

KIRŞEHİR Ahi Evran Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu ve Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından görevlendirilecek Değerlendirme Takımı tarafından denetime tabi tutulacak. 6-8 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek denetimde ilk olarak Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ile görüşecek Değerlendirme Takımı, Ahi Evran Üniversitesi’nin kalite güvence sistemi ve eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve yönetsel süreçlerle ilgili konuları görüşerek, kalite güvence sistemi, kalite komisyonunun […]

KIRŞEHİR Ahi Evran Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu ve Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından görevlendirilecek Değerlendirme Takımı tarafından denetime tabi tutulacak.
6-8 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek denetimde ilk olarak Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ile görüşecek Değerlendirme Takımı, Ahi Evran Üniversitesi’nin kalite güvence sistemi ve eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve yönetsel süreçlerle ilgili konuları görüşerek, kalite güvence sistemi, kalite komisyonunun kalite güvence sistemi içerisindeki ve karar alma süreçlerindeki yeri, stratejik hedefler ve bu hedeflerin bölgesel/ulusal kalkınma hedefleri içerindeki yeri, eğitim-öğretim, araştırma ve idari süreçlerde Ahi Evran Üniversitesi’nin yönetimsel yaklaşımı, sürekli iyileşme yaklaşımı ve bu kapsamda elde edilen sonuçlar, kurumsal dış değerlendirme ölçütlerine ilişkin çalışmalar ve tüm birimler için ortak diğer unsurlar hakkında komisyon güncel bilgileri içeren bir sunum gerçekleştirilecek.

Ahi Evran Üniversitesi’nin 3 günlük süreçte değerlendirmesinin yapılarak, eksikliklerinin ortaya konulacağı denetimde Değerlendirme Takımı ile Senato ve Yönetim Kurulu üyeleri ile de görüşecek.
Değerlendirme Takımı iki kişilik gruplar halinde fakülteleri ziyaret ederek, yönetim ile istişarelerde bulunacak.
Ahi Evran Üniversitesi fakültelerinin hedefleri ve bu hedeflerin stratejik hedefleri içerisindeki yeri, paydaşların süreçlere katılımı, fakültelerdeki kalite süreçleri, mevcut programların öğrenme çıktıları, AR-GE kapsamındaki faaliyetler ve sürekli iyileşme yaklaşımı hakkında bilgi alınarak, akademik personelle görüşülecek.
Değerlendirme Takımı tarafından Ahi Evran Üniversitesi öğretim elemanlarının üst yönetim ile ilişkileri incelenecek, kalite güvence sistemindeki rolleri, personelin işe alımı, akademik personelin kendisini geliştirmesi ve motivasyonu ile ilgili politikaları hakkında görüş alınacak.

Öğrencilerle de yapılacak görüşmede öğrencilerin karar alma süreçlerine katılımı, kalite güvence sistemi, eğitim hizmetleri, öğrenci destek hizmetleri gibi konularda görüşleri alınacak.

Kalite süreçlerinin birimlere yayılımı, birimlerin hedefleri ve bu hedeflerin stratejik hedefler içerisindeki yeri, paydaşların süreçlere katılımı, birimlerin içindeki programların öğrenme çıktıları ve sürekli iyileşme çalışmaları gibi hususlarda alınacak bilgi doğrultusunda Meslek
Yüksekokulu akademik personel ile görüşülecek.
Ahi Evran Üniversitesi’nin bölgesel ihtisaslaşmaya yönelik yönetim modeli çerçevesinde oluşturduğu ihtisaslaşma programı yönetim ekibi/grubu ile görüşülerek, bölge-üniversite ilişkisini ve üniversitenin program kapsamında yürüttüğü faaliyetlerin misyonları ile uyumluluğu değerlendirilecek.
Personel Daire Başkanlığı, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı, Kariyer Merkezi, Engelli Öğrenci
Birimi yöneticileriyle yapılacak görüşmenin yanı sıra Ahi Evran Üniversitesi’nin araştırma birimlerinin hedefleri ve bu hedeflerin stratejik hedefler içindeki yeri, paydaşların süreçlere katılımı, kalite süreçleri ve sürekli iyileşme çalışmaları görüşülecek.
3 günlük değerlendirme çalışmaları ve görüşmelerin sonucunda Değerlendirme Takımı, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile ziyaret süreci ele alınacak.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .