“AHİ EVRAN ÜLKEMİZİN EN GÖZDE ÜNİVERSİTESİ OLACAK”

“AHİ EVRAN ÜLKEMİZİN EN GÖZDE ÜNİVERSİTESİ OLACAK”

07.10.2017

Vali Necati Şentürk, Ahi Evran Üniversitesi 2664 yataklı öğrenci yurdu temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Ahi Evran Üniversitesi’nde gelişmelerden övgüyle bahsederken, 10 yıl içinde Ahi Evran Üniversitesi’nin Türkiye’nin en gözde üniversiteleri arasına gireceğini bildirdi. Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşı Yerleşkesinde gerçekleştirilen yurt temel atma törenine Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. […]

Vali Necati Şentürk, Ahi Evran Üniversitesi 2664 yataklı öğrenci yurdu temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Ahi Evran Üniversitesi’nde gelişmelerden övgüyle bahsederken, 10 yıl içinde Ahi Evran Üniversitesi’nin Türkiye’nin en gözde üniversiteleri arasına gireceğini bildirdi.
Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşı Yerleşkesinde gerçekleştirilen yurt temel atma törenine Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Doç. Dr. Rüştü Yeşil, Kırşehir Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Faruk Şahin ile akademik ve idari personel ve öğrenciler katıldı.
Temel atma programında konuşan Vali Necati Şentürk, yurt binalarının öğrencilerin eğitim hayatlarına önemli katkılar sağladığını söyledi.
Temeli atılan yurt binasının öğrencilerin kalma sorununu çözüme kavuşturacağını belirten Vali Necati Şentürk, Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya da teşekkür etti.
Rektör Karakaya’nın üniversiteyi 4 kat büyüttüğünü belirten Vali Şentürk “Rektörümüzü tebrik ediyorum, üniversitemizin büyümesinde çok büyük katkıları var, benim de desteğimle inşallah üniversitemiz gözde üniversitelerden biri olacak.” dedi.
“Normalde bu yurdun merkezde olmasını çok istediler. Ama ben yurdun özellikle kampüs içerisinde olmasından yanayım. Çünkü öğrenciler için en anlamlısı bu şekilde olur. Öğrenciler için kolaylık nasıl olacaksa biz onun yanındayız. Bir hizmetin gerçekleşmesi için mutlaka mekana ihtiyaç vardır. Fizikî mekanlar, hizmetin olmazsa olmazıdır. Sağlıklı bir eğitim-öğretim hayatını devam ettirmek için, öğrencilerimizin rahatça kalabilmeleri için yurt binasına ihtiyaç vardı. Öğrencilerimizin, özellikle kız öğrencilerimizin konaklama sorununu çözüme kavuşturmak için bugün temelini attığımız bu yurt binasına ihtiyaç vardı. Üniversitemiz her geçen gün gelişmekte ve büyümekte. İnanıyorum ki eğitim kalitesi ile 10 yıl sonra ülkemizin en gözde üniversitelerinden biri olacaktır. Bugün 2664 kişilik yurt binasının temelini atacağız. Yurt binasının eğitim-öğretim yılının 2. döneminde yani 2018 Şubat ayında hizmete açılmasını bekliyoruz. Üniversitemize hayırlı olsun. Ayrıca, üniversitemize başka yurtların da temelini en kısa sürede atacağız. Öğrencilerimizin yurtlarda zamanlarını dolu dolu geçireceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.
Temel atma töreninde konuşan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamakta kararlı olduklarını ifade etti.
Rektör Karakaya, göreve geldiği günden bu yana üniversitenin ihtiyacı olan derslikler, sosyal alan ve barınma gibi ihtiyaçların karşılanmasına dair planlar yaptıklarını söyleyerek derslik ihtiyacını üniversitemize yapılan fakülte binaları ile giderdiklerini dile getirdi.
Öğrencilerin barınma ihtiyaçlarına da temelini atacakları 2 bin 664 yataklı öğrenci yurdu ile çözüm ürettiklerini söyleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, kampüs içerisinde yapılacak çevre düzenlemesi ile de kampüs alanına yeni bir çehre kazandıracaklarını ifade etti.
Yurt inşaatı ve sosyal tesisinin bitmesiyle üniversitemizde yüzde 400 oranında kapalı alan büyümesi gerçekleşeceğini ifade eden Rektör Karakaya, böylelikle öğrencilerin hem eğitim hem sosyal tesis ihtiyaçlarının da karşılanacağını belirtti. 28 dönümlük inşaat sahasının yap-işlet-devret modeli ile yapıldığını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, yıllık 300 bin sabit gelir elde edilmesi planlanan yurdun aynı zamanda ilimiz için bir istihdam alanı oluşturacağını ifade etti.
Rektör Karakaya, “Üniversitemizde yapılan inşaat faaliyetleri ile üniversitemize, ilimize ve ülkemize katkı sağlamayı düşünüyoruz. 2 Bin 664 yataklı öğrenci yurdu ile Kırşehir’e çok yönlü istihdam alanı da açmış olacağız.” dedi.
REKTÖR KARAKAYA: “YURT İNŞAATI 11 ŞUBAT 2018 TARİHİNDE BİTMİŞ OLACAK”
Yurt inşaatının teslim tarihi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Rektör Karakaya, 5 Mayıs 2018 tarihinde bitirilmesi öngörülen yurt inşaatının akademik yılın ikinci yarısına yetişmesi konusunda yüklenici firmadan istekte bulundu.
Konuşması sırasında firma sahibini sahneye davet eden Rektör Karakaya, firma sahibinden inşaatın 11 Şubat 2018 tarihinde tamamlanarak teslim alınması sözünü aldı.
Konuşmasında Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesine hibe olarak fakülte binasının da yapılacağının müjdesini veren Prof. Dr. Vatan Karakaya, ilerleyen dönemlerde üniversitemizin gelişerek daha da büyüyeceğini söyledi.
Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi binasının yapımı ile sosyal donatıya da sahip olunacağını vurgulayan Rektör Karakaya, “Üniversitemizde yapılan tüm proje ve faaliyetleri öğrenciler için yapıyoruz. Öğrenciler bizim geleceğimiz, umudumuzdur, ne yapıyorsak onlar için yapıyoruz.” dedi.
REKTÖR KARAKAYA, VALİ ŞENTÜRK’E TEŞEKKÜR ETTİ
Yapılan proje ve çalışmalarla öğrencilerin ve çalışanların ihtiyaçlarının karşılanmasını umduğunu dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Umarım öğrencilerimiz ve çalışanlarımız Ahi Evran Üniversitesinde olmaktan mutlu olurlar” dedi.
Konuşmasının sonunda üniversitemize her fırsatta destek veren Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e teşekkür eden Rektör Karakaya, 2 bin 664 yataklı öğrenci yurdunun üniversitemize ve ilimize hayırlı olmasını diledi.
Konuşmaların ardından Vali Necati Şentürk ve Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, yurt inşaatının temelini attı. (HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .