AHİ ESNAFI ZORDA

AHİ ESNAFI ZORDA

20.07.2017

Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, ülkemizde yaşanan olayların etkisiyle zor durumda olan esnafın günü kurtarmaya çalıştığını belirtti…

KIRŞEHİR’DE Ahi esnaf ve sanatkarı terör olaylarının etkisiyle krize giren ekonomi nedeniyle zor durumda günü kurtarmaya çalışırken, ülke olarak birlik ve beraberlik içinde verilen mücadele ile zor da olsa yine ayakta duruyor.
15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen FETÖ darbe kalkışması ile ekonomideki durgunluk hat safhaya ulaşırken, ülke genelinde verilen mücadele ile ekonomik kriz atlatılmaya çalışılıyor.
Ülkemizde yıllardır süre gelen teröre yeni terör grupları dahil olurken, holding ve şirketlerin etkilendiği piyasalardaki güvensizlikten kaynaklı yatırım olmaması ve kaynak girişinin sağlanmaması en çok da küçük esnaf ve sanatkarı zora sokuyor.
Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, yaz aylarının yaşandığı ve ilimizde gurbetçi hareketliliği ile bir kıpırdama bekleyen esnafın işlerinin kötü olduğunu söyledi.
Geçtiğimiz yıllarda yaz aylarında yapılan satışların bugün olmadığını belirten Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, “Valla esnaf tabii ki zor durumlar yaşıyor. Yaşamıyor desek yalan olur. Çünkü ülkede o kadar şeyler var ki günlük olaylar oluyor, günlük şehitlerimiz geliyor. Amerika’sıymış, Fransız’ıymış, Hollanda’sıymış, Alman’ıymış ülkeyi bölmek için, parçalamak için elinden gelen her şeyi yapıyorlar ve buna rağmen de o kadar da büyük ülke ki birlik ve beraberliğimizi kimse biraz evvelde dedim bozamaz yani. Esnafın durumu da buna endeksli, büyüğü de, küçüğü de herkesin büyük dertleri var. Yaz günündeyiz ve Temmuz ayı içindeyiz ve mağazalar olsun, lokantalar olsun, bakkallar olsun, berberler olsun, kahveciler olsun işler istediği gibi değil, ama yine şükrediyoruz. Verim yok yani eskisi gibi, bundan 5 yıl önceki, 10 yıl önceki satışlarımız yok. Esnaf bırak artık tatile gitmeyi, keyif yapmayı günü kurtarmaya çalışıyor. Günü kurtarmak için de çok çalışmak lazım, üretmek lazım. Ülkemizde birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu ülkeyle kimse uğraşmasın, ülkemiz o kadar güzel ki, terör olmasaydı inanın ilk 5. devlettik dünyada. Ama herkes saldırıyor bize. Buna rağmen biz birlik ve beraberlik içinde ufak tefek bazı sıkıntılar olsa da yine mücadelemizi veriyoruz” şeklinde konuştu.
Gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişimine de değinen Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, başta FETÖ terör örgütü olmak üzere PKK, IŞİD ve diğer tüm terör örgütlerini kınadığını belirterek, şehitlerin yakınlarına Kırşehir Ahi esnaf ve sanatkarı olarak destek verdiklerini ve yanlarında olduklarını dile getirdi.
Bahamettin Öztürk, 15 Temmuz gibi olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)

 YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

tahsin selvi

sayın başkanım sizi tebrik ediyorum google yazın sizin esnaf ile ilgili bu konuda ne kadar mücadele ettiğiniz çıkıyor kanıtı burada. ocak ayında 2017 makamınızda yine aynı konularla ilgili ve esnaf ile ilgili sayın mikail arslan bey ile yine görüşmüştünüz kosgeb kredileri ile ilgili konuşmalar olmuş kosgeb kredileri herkese çıkmadığı aşikar ben esnaf kefalettten devlet destekli kredi kullandım kosgeg kredisi, borcum olmamasına karşın çıkmadı birdahada kosgebten kredi almayı düşünmüyorum çünkü borcu olana bile kredi verdiler bize söylenen verilmeyecek denmişti.esnaf kırşehirde gerçekten zor durumda benim işlerim çok çok iyi bağkurumu ödüyorum kiramı ödüyorum vergimi ödüyorum sgk ödüyorum çalışanlarımın maaşını zamanında ödüyorum diyen esnaf çok azdır diye düşünüyorum ben destek beklemiyorum durumları anlatmaya burdan çalıştım aylar önce çınar gazatesi idi sanırım kendilerini tebrik ediyorum sizin yazınız ile ilgili esnaf sıkıntıları ile ilgili bir analiz yazıları vardı gerçekleri yazmıştı fakat doğru söylemek doğru yazmak fayda etmiyor bu yazımı ister yayınlayın ister yayınlamayın taktik sizin gazete olarak

28.07.2017, 11:44

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .