“Ahi Baba” Karagüllü İstanbul’da anılacak

“Ahi Baba” Karagüllü İstanbul’da anılacak

20.09.2018

KIRŞEHİR’DE ömrünü Ahiliğe adayan, Ahilik Haftası ile Esnaf Bayramı’nın kutlanmasına öncülük eden ve geçtiğimiz 17 Mayıs 2018 tarihinde 90 yaşında hayata gözlerini yuman “Ahi Baba” Mustafa Karagüllü kurucusu olduğu İstanbul’daki Ahi Kültürünü Araştırma ve Eğitim Vakfı tarafından anılacak. Yarın saat 18.00’de İstanbul Topkapı’daki Ahi Kültürünü Araştırma ve Eğitim Vakfı salonunda düzenlenecek programda Kırşehirli hemşehrilerimiz Prof. […]

KIRŞEHİR’DE ömrünü Ahiliğe adayan, Ahilik Haftası ile Esnaf Bayramı’nın kutlanmasına öncülük eden ve geçtiğimiz 17 Mayıs 2018 tarihinde 90 yaşında hayata gözlerini yuman “Ahi Baba” Mustafa Karagüllü kurucusu olduğu İstanbul’daki Ahi Kültürünü Araştırma ve Eğitim Vakfı tarafından anılacak.
Yarın saat 18.00’de İstanbul Topkapı’daki Ahi Kültürünü Araştırma ve Eğitim Vakfı salonunda düzenlenecek programda Kırşehirli hemşehrilerimiz Prof. Dr. İlhan Şahin, Yrd. Doç. Erol Ülgen, “Ahi Baba”yı, çalışmalarını ve Kırşehir’e yaptığı hizmet ve katkıları dile getiren birer konuşma yapacaklar.
Geçtiğimiz Mayıs ayında aramızdan ayrılan Ahilik Haftası ile Esnaf Bayramı’nın kutlanmasına öncülük eden “Ahi Baba” Mustafa Karagüllü’nün yakın dostları arasında bulunan gazetemiz kurucu sahibi Şevket Güner de İstanbul’daki etkinliğe davetli olarak katılacak.
Şevket Güner’in, anma programına “Ahi Baba” Karagüllü’nün tören ve toplantılarda dağıtmayı geleneksel hale getirdiği Ahi Dürümü’nden çok sayıda yaptırarak İstanbul’a götüreceği ve ve anma törenine katılanlara ikramda bulunacağı öğrenildi.
Kırşehir’de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni kuran, yaklaşık 50 yıl her 2 kurumun başkanlığını yapan, Ahilik Esnaf Bayramı ve Haftası’nın kutlanmasına öncülük eden Mustafa Karagüllü, 17 Mayıs’ta vefat etmiş ve Kümbetaltı Mezarlığı’nda toprağa verilmişti. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .