Ahde vefa

Ahde vefa

20.02.2019

Kırşehir’in kanayan bir yarasına geçte olsa parmak basıldı. Kırşehir’in çocuklarından Kırşehirspor’a hizmet eden, hem de karşılıksız hizmet edenlerin hepsi unutulmuştu. Geçte olsa bu sporcu kardeşlerimiz sonunda hatırlandı. Kırşehirspor ve Kırşehir okul sporlarında en çok hizmeti olanlardan birisi olan beni bile unuttular. Ne kadar çok kırıldığımı, üzüldüğümü anlatamam. Kırşehir’i temsil eden bir kulüp bizim baştacımızdır. Bunun […]

Kırşehir’in kanayan bir yarasına geçte olsa parmak basıldı. Kırşehir’in çocuklarından Kırşehirspor’a hizmet eden, hem de karşılıksız hizmet edenlerin hepsi unutulmuştu. Geçte olsa bu sporcu kardeşlerimiz sonunda hatırlandı.
Kırşehirspor ve Kırşehir okul sporlarında en çok hizmeti olanlardan birisi olan beni bile unuttular.
Ne kadar çok kırıldığımı, üzüldüğümü anlatamam.
Kırşehir’i temsil eden bir kulüp bizim baştacımızdır. Bunun illaki Kırşehirspor olması gerekmez.
Birkaç yıl önce Ali Uçar ile maça gidelim dedik. Hangi takımımızdı önemsemiyorum. Protokol tribününe yer yok diye alınmadık. Gittiğimize, gideceğimize bin pişman olduk.
Bu nedenlerle uzun bir süredir maçlara gitmiyordum. Bu sezon başı gazetemizden Salih Güner kardeşimizin ısrarı üzerine Kırşehir Belediyespor’un bir maçına gitmeye karar verdik. Daha önce yaşadığımız olaydan ötürü aynı saatte gitmeye karar verdik. Salih Güner garantörümdü.
Ben biraz erken gittim sanırım. Sorun olmaz düşüncesi ile protokol tribününe girmeye kalktım. Kapıdaki görevli engelledi. Orada bulunan, olayı duyan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde görevli Aslan kardeşim olaya müdahale etti ve lütfen içeri alındım. Bir kere daha kahroldum. Bu vesile ile Aslan kardeşime sonsuz teşekkürler ediyorum.
Bu olayı Salih Güner’e anlattım. O da sağ olsun yaşadığım bu vefasızlığı gündeme getirerek güzel bir yazı kaleme aldı. Ardından da kendisi de öğrencim olan Osman İlhan konuyu “Kırşehir Çiğdem” Gazetesinde gündeme getirip, kınadılar. Onlara da teşekkür ediyorum.
Bu benim şahsımda tüm Kırşehirspor’a hizmet eden Kırşehirli kardeşlerime yapılan bir saygısızlıktı.
Olayı duyan Kulüp Başkanımız Veli Şahin duyarlı davranış ile bana protokolde yer ayırtıp güzel bir jest yaptı. Bu küçük olay bile gönlümü almaya yetti.
Bu hafta oynanan Van Büyükşehir Belediyespor maçından önce 50. Yıl kutlamaları kapsamında bir çok yerli yabancı futbolcuları bir araya getirerek büyük jest daha yapıldı.
Bunlar bizim kırgınlığımızı bir parça hafifletti, duygulandırdı.
Bu işin fikir babası kimdir bilmiyorum ama tahminim Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci ve Kulüp Başkanımız Veli Şahin olduğunu düşünüyorum. Ve kendilerini kutluyor, maça gelen tüm ekip adına kendilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
***
Birkaç cümle de maçtan söz edelim. Bizim için çok önemli 3 puan daha aldık. Rakipler de yine bize çalıştı.
Oyunun geneline baktığımızda açık konuşmak gerekirse pek umutlu değildik. Hele ikinci yarı başında resmen boğulduk. Şans bize güldü ve birçok pozisyonu kazasız belasız atlattık.
Beraberliğe razı olacakken kullanılan serbest vuruşta çok akıllı bir şekilde kullanan futbolcumuz Fatih Şen ile aynı şekilde golü atan Turgay An’ı kutluyorum. Güzel bir goldü gerçekten.
Penaltı golü ile rahatlayıp, 3 puanı hanemize yazdırdık.
Maçtan sonra hep birlikte Ağalar Konağı’na yemeğe gittik. Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci kısa bir konuşma ile gönlümüzü aldı. Bir de şunu ekledi. “Allah yardımcımız oluyor, hiç ummadığımız anlarda maç kazanıyoruz.”
Gerçekten şanslıyız bu konuda.
Hep böyle olsun. Şans bizden yana olsun; şampiyon olalım.
Tekrar bize vefa örneği gösteren Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci’ye, Kulüp Başkanımız Veli Şahin’e ve emeğe geçen herkese teşekkür ediyor, takımımıza şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .