Ağaçlar çiçek açtı, vatandaş tedirgin

Ağaçlar çiçek açtı, vatandaş tedirgin

16.03.2015

Kırşehir’de son günlerde havaların ılık gemesi ile birlikte badem, kayısı ve elma ağaçlarının çiçek açtı. Ancak Pazar günü ve dün havanın hissedilir oranda soğuk geçmesi vatandaşları tedirgin ediyor. Kırşehir il genelinde havaların yaklaşık 3 haftadır ılık geçmesi üzerine meyve ağaçları çiçek açtı. Mart ayında don olaylarının yaşanmasından korkan üreticiler, tedirgin olduklarını söyledi. Geçen yıl Kırşehir […]

Kırşehir’de son günlerde havaların ılık gemesi ile birlikte badem, kayısı ve elma ağaçlarının çiçek açtı. Ancak Pazar günü ve dün havanın hissedilir oranda soğuk geçmesi vatandaşları tedirgin ediyor.

Kırşehir il genelinde havaların yaklaşık 3 haftadır ılık geçmesi üzerine meyve ağaçları çiçek açtı. Mart ayında don olaylarının yaşanmasından korkan üreticiler, tedirgin olduklarını söyledi.
Geçen yıl Kırşehir il genelinde görülen don nedeniyle bütün sebze ve meyve bahçelerini vurduğunu, doğru dürüst meyve yiyemediklerini belirten Kırşehirliler “İnşallah bu yıl don vurmaz da daha ucuz ve bol meyve yeriz” dediler.
Meyve ağaçlarının tamamının ılık geçen havalar nedeniyle uyanarak çiçek açtığını belirten meyve üreticileri ise endişeli.
Kırşehir’deki meyve bahçesi sahiplerinden pazarcı Şeref Değerli, havaların dona çevirmemesi dileğinde bulundu.
Geçen yıl Kırşehir’de yaşanan dondan bütün meyve ağaçlarının etkilendiğini ve hem bahçe sahiplerinin büyük zarara uğradığını, hem de vatandaşların pahalıya meyve yediklerini belirten Şeref Değerli “Kırşehir il genelinde meyve fidanlarımızın tamamı çiçek açtı. Eskiden Mart ayı sonlarında ilk önce badem ağaçları çiçek açardı, sonra kayısı ve elma ağaçları. Ama bu yıl öyle olmadı, badem ağaçlarının yanı sıra erik, kayısı ve elma ağaçlarının tamamı çiçek açtı. İnşallah don olmaz da hem bizler, ham de Kırşehirliler bol ve ucuz meyve yerler. Aksi halde olabilecek bir don herkesi çok etkiler” diye konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .