AFAD çalışanları tazminat mağduru

AFAD çalışanları tazminat mağduru

20.04.2015

Bayındır Memur-Sen Kırşehir Şube Başkanı Hüseyin Karadağ: “Mağdur kardeşlerimizin hukuki mücadelelerinde destekçileri olacağız”

Bayındır Memur-Sen Kırşehir Şube Başkanlığı, AFAD Müdürlüğü çalışanlarının yaşadığı sıkıntıları dile getirmek için yazılı bir açıklama yaptı.

Bayındır Memur-Sen Kırşehir Şube Başkanı Hüseyin Karadağ, AFAD çalışanlarının sosyal denge tazminat mağduru olduğunu belirterek, Kırşehir AFAD çalışanlarına iki yıldır sosyal denge tazminatının ödenmediğini ifade etti.
Tazminatlarını almak için dava açan AFAD çalışanlarının haklarının verildiğini, ancak dava açmayan çalışanların mağdur edildiğini belirten Hüseyin Karadağ, şunları kaydetti:
“Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personelimiz, ülkemizde fiziksel, ekonomik ve sosyal kayıp doğuran, insan yaşantısını ve eylemlerini durduracak veya kesintiye uğratacak, imkanların yetersiz kaldığı zor zamanlarda yol arkadaşımızdır. Ülkemizin her coğrafyasında mesai mefhumuna bağlı kalınmaksızın çalışan, yeri geldiğinde ailelerini ve yuvalarını terk ederek aylarca afet bölgelerinde görev yapan kardeşlerimiz sosyal denge tazminatı mağduru edilmişlerdir.
“İlimizde görev yapan Müdürlük çalışanlarımıza ödenmesi gereken iki yıla yakın sosyal denge tazminatı ödenmemiştir. Bu kapsamda dava açan kişilere tazminatları ödenmiş ve dava açmayan çalışanlarımız mağdur edilmiştir. Hakkını almak için hukuki yolla mücadele eden kardeşlerimiz dava masraflarını ödemek zorunda bırakılmıştır. Yaklaşık kırk çalışanımız mağdur edilmiştir. Açılan davaların bir kısmı zaman aşımına uğrayarak ödenmesi gereken ücretler alınamamıştır.
“Bizler, çalışana hakkının alın teri kurumadan verilmesi gerektiği terbiyesi ile büyüdük. Müdürlüklerde çalışan kardeşlerimiz hakkı olandan fazlasını istememektedir. Bayındır Memur-Sen ailesi olarak bizler, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde görev yapan kardeşlerimizin mağduriyetinin takipçisi olacağız. Sendika Genel Merkezimizin Hukuk Servisi aracılığı ile yaşanan bu mağduriyet karşısında mağdur kardeşlerimizin hukuki mücadelelerinde destekçileri olacağız.
“İlimize hizmet eden milletvekillerimiz ve milletvekili adaylarımızın yaşamış olduğumuz bu mağduriyetin çözülmesi noktasında yanımızda olmasını talep ediyoruz.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .