ADNAN YILMAZ

ADNAN YILMAZ

10.07.2017

Işıklar içinde kal Salman Hocam… Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeleri Bengü Bolat ve Mahmut Bolat çiftinin amcaları, yakın Zamanda kaybettiğimiz, ülkemizin önde gelen genel cerrahlarından, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Bülent Salman’ın babası, Üniversitemizin ilk seçimle gelen Rektörü Prof. Dr. Selahattin Salman’ın vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Henüz Üniversitemiz yokken; Kırşehir’e […]

Işıklar içinde kal Salman Hocam…

Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyeleri Bengü Bolat ve Mahmut Bolat çiftinin amcaları, yakın Zamanda kaybettiğimiz, ülkemizin önde gelen genel cerrahlarından, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Bülent Salman’ın babası, Üniversitemizin ilk seçimle gelen Rektörü Prof. Dr. Selahattin Salman’ın vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum.

Henüz Üniversitemiz yokken; Kırşehir’e Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi Dekanı olarak geldiğinde tanıdık kendilerini…

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Tuncalp Özgen’in, Kurucu Rektörü olduğu Ahi Evran Üniversitesi’nin seçimle gelen ilk rektörü oldu.

Tuncalp Özgen’in tüm gayretlerine rağmen, yeterli kentsel katkıyı bulamaması nedeniyle çözemediği hayalindeki üniversite kenti yerleşkesi işi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin ilk seçilmiş Rektörü Sayın Selâhattin Salman’ın önüne gelmişti.

Salman; benim de “Genel Sekreterliği”ni Yaptığım “Kırşehir Kent Konseyi”nin organizasyonu ile ve onlarca toplantılarda, daha ana yerleşkesi olmayan üniversite için gecesini gündüzünü üniversite ana yerleşkesine ayırdığına tanık oldum.

Salman’ın, tıpkı Tuncalp Özgen gibi kentteki küçük hesapların, küçük ama etkili lobileriyle çok boğuştuğuna tanık oldum. sonuçta belirlenen Bağbaşı yerleşke alanında çoğu zaman iş kıyafetleriyle perişan ama umutla çalışır görüldü hep… Üniversitenin gelişim sürecine büyük katkısı oldu.

Kırşehirliler olarak sana borcumuz var alacağımız yok sevgili Hocam.

Cumhuriyetçi, laik ve demokrat, pozitif bilimi rehber almış, ”Bilimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır” düsturunu benimsemiş çalışkan bilim insanı ışıklar içinde kal.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .