ADD’den Eğit-Donat Projesi’ne tepki

ADD’den Eğit-Donat Projesi’ne tepki

10.03.2015

ADD Şubesi Başkanı Halil İbrahim Cebeci: “AKP hükümeti kendi ayağımıza silah sıkmakta, emperyalist projelere hizmet etmektedir. Buna seyirci kalamayız”

KISA adı ADD olan Atatürkçü Düşünce Derneği Kırşehir Şubesi, ilimiz Kaman ilçesine bağlı Hirfanlı’da başlayan “Eğit-Donat” projesine tepki gösterdi.

ADD Kırşehir Şubesi Başkanı Halil İbrahim Cebeci, Eğit-Donat Projesi’nin asıl amacının komşu Suriye’deki meşru hükümeti yıkıp, Suriye’yi parçalayarak Amerika’nın çıkarları doğrultusunda yeni bir taktım devlet yaratmak olduğunu belirterek “Buna hükümet çanak tutuyor. Suriye’nin parçalanması ve Kuzey Suriye’de, Kuzey Irak benzeri bir yapılanma hedefleniyor. Böyle bir yapılanma Barzani kukla devletinin uluslar arası sulara, yani Akdeniz’e açılmasını sağlayacaktır. Uluslar arası sulara açılması demek dışarıdan istediği kadar askeri vesair yardımları alarak ayakta kalıp Amerika’ya hizmet etmek olacaktır. Çünkü uluslararası sularda seyreden gemiler bayrağını taşıdığı ülkelerin toprağı sayılmaktadır. Böyle bir oluşum sonucunda emperyalizmin silah taşıyan gemileri Barzani’nin devletine her türlü yardımı yapacaktır. AKP hükümeti kendi ayağımıza silah sıkmakta, emperyalist projelere hizmet etmektedir. Buna seyirci kalamayız. Bu nedenle Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Eğit-Donat Projesi’ne karşı olduğumuzu 12 Mart Perşembe günü Cacabey Meydanı’nda bir basın açıklaması yaparak tepkimizi ortaya koyacağız” dedi.
Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 12 Mart Perşembe günü saat 12.30’da Cacabey Meydanı’nda Hükümetin ABD ile imzaladığı “Eğit-Donat” projesine tepki göstereceği basın açıklamasına Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Sekreteri Öner Tanık’ın da katılacağını belirten Halil İbrahim Cebeci, Cacabey Meydanı’ndaki basın açıklamasına bütün Kırşehir halkını davet etti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .