ADAYLAR SON VİRAJDA

ADAYLAR SON VİRAJDA

02.04.2015

Kırşehir’de CHP adayları belli olurken, AK Parti ve MHP’de aday adaylarının heyecanlı bekleyişi sürüyor

2015 seçim copy

7 Haziran’da yapılacak 25. Dönem milletvekili genel seçimlerinde aday adayları son viraja girdi. Partiler adaylarını 7 Nisan’a kadar belirleyecek. CHP’nin Kırşehir’deki milletvekili adayları belli olurken, AK parti ve MHP’nin adayları önümüzdeki hafta netleşecek.

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçime çok az bir zaman kala pek çok kişi milletvekili adaylarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Bütün partilerde şuanda aday değerlendirme süreci devam ederken, CHP’de adayların büyük kısmı ön seçimle tespit edildi.
7 Haziran’da yapılacak olan genel seçime çok az bir zaman kala partilerde temayül yoklamaları sona erdi. Binlerce kişi milletvekili adaylarının kim olacağını merak etmeye başladı. Milletvekili temayül yoklamaları sona erdi şuanda aday değerlendirmeleri yapılmaya başlandı. Ak Parti, CHP ve MHP milletvekili adayları önümüzdeki hafta açıklanacak.
Yüksek Seçim Kurulu’nun takvimine göre, siyasi partiler aday listelerini 7 Nisan tarihine kadar YSK’ya teslim edecekler. YSK da 14 Nisan’da geçici listeleri – Resmi Gazete’de ilan edecek. 24 Nisan’da da genel seçimler milletvekili adayları kesin listeler yayınlanacak.
GENEL SEÇİMLER OY VERME İŞLEMİ
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri için oy verme işlemi 8 Mayıs’ta gümrüklerde ve yurt dışında başlamış olacak. Cumhurbaşkanlığı seçimindeki randevu sistemi yurt dışında kaldırıldı. 8 Mayıs’tan itibaren yurt dışındaki Türk vatandaşları 1 ay boyunca oy kullanabilecekler.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .