ADAYLAR NETLEŞİYOR…

ADAYLAR NETLEŞİYOR…

26.04.2018

24 Haziran Genel Seçimlerine 2 aydan az bir zaman kaldı. Seçime katılacak partilerde hummalı bir çalışma var. Kırşehir gibi taşra kesimlerde partiden çok adaya bakıldığı kesin. Bu anlamda partilerden çok adayların isimleri öne çıkacak. Peki şuana kadar resmi adaylığını açıklayanlar kimler? AK Parti’de; Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Halim Çakır, Alparslan Demirbaş, Metin Ülgen Kaya, Hacı […]

24 Haziran Genel Seçimlerine 2 aydan az bir zaman kaldı.
Seçime katılacak partilerde hummalı bir çalışma var. Kırşehir gibi taşra kesimlerde partiden çok adaya bakıldığı kesin. Bu anlamda partilerden çok adayların isimleri öne çıkacak.
Peki şuana kadar resmi adaylığını açıklayanlar kimler?
AK Parti’de; Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Halim Çakır, Alparslan Demirbaş, Metin Ülgen Kaya, Hacı Turan, Abdullah Çalışkan, Necmettin Erkan, İl Başkanı Muzaffer Aslan ve Bilgehan Altaş’ın adaylığı konusunda henüz bir gelişme yok.
CHP’de ise; Yıldırım Kaya, Gazi Özer, Cahit Gürses, Hacı Tanrıbuyurdu, adaylıklarını açıklar iken CHP’nin sevilen yüzü Yılmaz Zengin’in de aday olması bekleniyor.
MHP de; Mustafa Erkal, Arif Kılıç, Oğuz Sulusaray, Ahmet Hakkı, Cemil Cahit Pişkin isimleri geçiyor.
Ülkücü camianın Kırşehir’de önde gelen ve listede isminin olması halinde seçimlere büyük etki yapacağı bilinen Asaf Kayaoğlu’nun da aday olması bekleniyor.
İyi Parti’nin adayları arasında İl başkanı Müfit Göçen, Ramazan Mirzaoğlu, Fuat Yıldırım isimleri geçerken, daha birçok aday adayının çıkacağı söyleniyor.
Bilindiği üzere biz bu yazıyı kaleme aldığımız günün akşamı memurların istifası için son gün o yüzden bu listeye dâhil olan isimler olabilir.
Şimdi asıl soru şu? Hangi partiden, hangi aday 2 kişilik aday listesine dâhil edilecek?
Zaten seçimde bu isimler üzerinden yol alacak. AK Parti’den Hacı Turan, CHP’den ise Yıldırım Kaya’nın Ankara’dan aday olması bekleniyor ki bu ilimiz için bir kazanım olacaktır. İki Kırşehir’den, iki de Ankara’dan toplamda 4 vekilimiz olmuş olur inşallah.
Şehir küçük olunca haliyle herkes birbirini tanıyor ve seçimlerde aslında en büyük sıkıntıyı da seçmen çekiyor. Bu yüzden bu seçimler çok ilginç bir hal alıyor.
Ama küçük olan bu şehrin insanları artık seçimlerde farklı yüzleri görmek istiyor.
Gerçekten iline ve ülkesine hizmet için aday adaylığını açıklayanların olduğu gibi çıkar, menfaat ve ismini duyurmak adına aday adayı olan birçok isimde olacaktır.
Bunları eminim ki seçim günü vatandaşlar göz önünde bulunduracaklardır.
Çok erken olmakla birlikte seçim ne olur diye soru sorulur ise cevabımız; kesinlikle adaya bağlı deriz.
Öte yandan kimin hangi partiden aday olacağı da çok önemli. Genel Merkezler mi belirleyecek adayları, yoksa temayül yoklama sonucu mu ortaya çıkacak buda net değil şuan itibari ile.
Bize düşen demokrasinin gereği olarak medeni cesaretlerini ortaya koyup adaylığını açıklayan tüm aday adaylarına başarılar dilemektir. İlimiz ve Ülkemiz için hayırlı olan olur inşallah.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .