ADAYLAR BELLİ OLDU, SEÇİM STARTI VERİLİYOR

ADAYLAR BELLİ OLDU, SEÇİM STARTI VERİLİYOR

08.04.2015

7 HAZİRAN seçimlerine katılacak siyasi partiler milletvekili aday listelerini oluşturarak Yüksek Seçim Kurulu’na verdi ve seçim heyecanı başladı. Kırşehir’de milletvekili aday adayı olanların aylardır yürüttüğü çalışmalar ve partilerin yaptığı değerlendirmeler sonucu milletvekili aday listeleri netleşti. Siyasi partilerin Yüksek Seçim Kurulu’na verdikleri milletvekili adayları da açıklandı. Buna göre AK Parti’nin milletvekili adayları 1. Sırada Av. Salih […]

7 HAZİRAN seçimlerine katılacak siyasi partiler milletvekili aday listelerini oluşturarak Yüksek Seçim Kurulu’na verdi ve seçim heyecanı başladı.

Kırşehir’de milletvekili aday adayı olanların aylardır yürüttüğü çalışmalar ve partilerin yaptığı değerlendirmeler sonucu milletvekili aday listeleri netleşti. Siyasi partilerin Yüksek Seçim Kurulu’na verdikleri milletvekili adayları da açıklandı.
Buna göre AK Parti’nin milletvekili adayları 1. Sırada Av. Salih Çetinkaya olurken, Kırşehir eski milletvekili Hacı Turan ikinci sırada aday gösterildi.
MHP’nin birinci sırada Kayseri Erciyesi Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Ana Bilim dalı Başkanı Prof. Dr. C. Yıldırım Türk birinci sıradan aday gösterilirken, ikinci sıra adayı Tunceli eski Valisi Mustafa Erkal oldu.
CHP milletvekili adayları da daha önce yapılan ön seçim sonucu birinci sırada Yılmaz Zengin, ikinci sırada Rifat Ertem olmuştu.
HDP’nin Kırşehir Milletvekili aday sıralaması ise 1. Onur Şahin, 2. Ayşe Merva Aytemur oldu.
Ak Parti’de iki dönemdir milletvekili olan Abdullah Çalışkan ile son dönem milletvekili Muzaffer Aslan yeniden aday gösterilmedi. Özellikle yeniden aday gösterileceği bildirilen Abdullah Çalışkan ve çevresi büyük hayal kırıklığına uğradı.
İşte 7 Haziran seçimlerinde seçilebilecek milletvekili adaylarının kısa özgeçmişleri:
SALİH ÇETİNKAYA KİMDİR?
İlk orta ve lise tahsilini Kırşehir’de yaptı. Marmara Hukuk Fakültesi’ni biterer Kırşehir’de serbest avukatlığa başladı. 4 yıl AK Parti İl Başkanlığını yürüttü. Evli ve iki çocuk babası.
C. YILDIRIM TÜRK KİMDİR?
1962 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kırşehir’de tamamladı. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Ortopedi ve Travmatoloji alanında 1992 yılında uzman, 1996 yılında Doçent Doktor, 2002 yılında Profesör Doktor unvanını aldı. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapıyordu.
YILMAZ ZENGİN KİMDİR?
1965 yılında Kırşehir’de doğdu. Esnaf.Uzun yıllardır CHP Kırşehir İl Başkanlığı yaptı. Evli ve 3 çocuk babası.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .