Adalet Yürüyüşü

Adalet Yürüyüşü

29.06.2017

Adalete yürümek bilinçtir. Adalet için yürümek ise; erdemdir, onurdur. Son 15 gündür, adalet için yürüyenlerin, her zaman olduğu gibi; özgürlükçü, demokratik ve tam bağımsız Türkiye şiarı ile tarih boyunca dövüşenlerin olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yürüyüş, pratiğine bakıldığında hak aramanın en doğru yoludur. Kitlelerin bedeni ile, yüreği ile, kan ter içinde umuda adım atmanın soylu bir […]

Adalete yürümek bilinçtir.
Adalet için yürümek ise; erdemdir, onurdur.
Son 15 gündür, adalet için yürüyenlerin, her zaman olduğu gibi; özgürlükçü, demokratik ve tam bağımsız Türkiye şiarı ile tarih boyunca dövüşenlerin olduğunu hepimiz biliyoruz.
Bu yürüyüş, pratiğine bakıldığında hak aramanın en doğru yoludur.
Kitlelerin bedeni ile, yüreği ile, kan ter içinde umuda adım atmanın soylu bir şöleni.
Bu Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü değildir.
Bu Berberoğlu için yapılan bir yürüyüş te değildir.
Kimileri, kendi şahsı ve hükmüne çekebilir bu yürüyüşün gerçeğini ama kimseye ait bir yürüyüş değildir.
Bu 15 yıldır, alanlarda, meydanlarda, adım adım Anadolu topraklarında adaleti ve hukuku aramaya hasret, Türkiye’nin gerçekten bağımsızlığını isteyen güzel insanların yürüyüşüdür.
Memuru, emeklisi, yaşlısı, kadını, çocuklarıyla yüreği güzel bir halkın yürüyüşüdür.
İstanbul Galatasaray’da, yıllardır gözyaşlarıyla asfaltları delen Cumartesi Annelerinin yeniden dirilişidir.
Oysa adalet bu ülkede yıllardır kayıp.
Yıllardır, meclis koridorlarında milletvekilliği yapıp, ya da şimdilerde milletvekili olmaya zemin hazırlayanların, adalete işkence edilirken, yıllardır gözlerini ve kulaklarını kapattığı nerde olduğu bilinmeyen bir adaletin yürüyüşü biraz da.
Bu ülkede hukuk yıllardır kayıp, faili belirsiz kayıpların yolunu gözleyenlerin gözleri yıllardır kan çanağı içinde. Ve yıllardır hiç bir yüreğin dayanamayacağı tarifi imkansız acılar yaşandı. Ve yıllardır azı konuştu çoğu sustu insanlığın.
Adalet yıllardır çarmıha gerili.
İşkenceye asılı bir tarihi son 15 yılın iktidarın da aramakta çok acı verici. Oysa bir kar topu gibi toplanıp geldi işkence dolu yaşam.
Çok konuşulası bir durum. Çok konuşulası, etraflı bir olay.
Güneşin şakağında adalet için yürüyenlerin topluma sunduğu umudu görüyor olmak ise mutluluk verici. Hiç değil biraz iyileşiyor insanlığın zonklayan yarası.
Adalet demişken,
Kırşehir’de nokta kavşağında yer alan Atatürk büstünü, Cacabey Meydanına taşıma kararında, Kırşehir siyasi parti ve STK’ları karar merkezine alarak, büstün taşınmasına karşı sosyal ve demokratik bir davranış sergileyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi yürekten alkışlıyorum.
Ve “adalet” diyorum, ancak böylesine demokratik davranışlarla açığa çıkar.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .