Adalet arayan adam

Adalet arayan adam

13.07.2017

Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun on binlerce kişiyi arkasına alarak başkentten başlattığı “Adalet Yürüyüşü” İstanbul Maltepe’deki mitingle birlikte son buldu. Kılıçdaroğlu “Her uzun yola bir küçük adımla çıkılır” diyerek yola çıktı. Kılıçdaroğlu “Kimse bu yürüyüşün bir son olduğunu düşünmesin. Bu yürüyüş bizim ilk adımımızdır” dedi. Kılıçdaroğlu “toplum olarak korku gömleğini çıkartıp çöp sepetine […]

Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun on binlerce kişiyi arkasına alarak başkentten başlattığı “Adalet Yürüyüşü” İstanbul Maltepe’deki mitingle birlikte son buldu.
Kılıçdaroğlu “Her uzun yola bir küçük adımla çıkılır” diyerek yola çıktı.
Kılıçdaroğlu “Kimse bu yürüyüşün bir son olduğunu düşünmesin. Bu yürüyüş bizim ilk adımımızdır” dedi.
Kılıçdaroğlu “toplum olarak korku gömleğini çıkartıp çöp sepetine attık” dedi, “Yalnız olmadığımızı gördük, umudumuzu yeniden yeşerttik” dedi.
Ayrıca adalet talep edenlerin itiraz etme ve karşı çıkma gücü elde ettiğini söyledi.
CHP’nin Genel Başkanı yalnız yürüyeceğim diyerek yola çıktı ama kitleler onu bir an olsun yalnız bırakmadı. On binler onun arkasından yürüdü. İnanmışlık, sevgi, saygı, hoşgörü vardı. Birlikte yüründü, birlikte yatıp, birlikte kalkıldı. Tamı tamına 25 gün ve 450 km. yol…
Hani her haksızlık, her baskı, her zulüm ve her hukuksuzluklar kendi kahramanını yaratır denir ya!
İşte;
“Akılsız başın cezasını ayaklar çeker” denildi,
“FETÖ, PKK destekliyor” denildi,
Yoluna gübre döküldü,
Mermi atıldı,
Tahrik edildi,
Provakatörler devreye girdi, ancak adalet arayan adam hiç aldırış etmeden yoluna devam etti ve birçoklarının olumsuz düşüncelerini alt üst etti.
Bundan sonra nasıl bir strateji belirlenir, tüm kamuoyunun dikkati nasıl çekilir, muhalefet gündemi yeniden nasıl belirler bilinmiyor, ancak Kılıçdaroğlu’nun bu yürüyüş ile çok önemli bir mesafe kat ettiği gerçektir.
Yürüyüşün sonunda İstanbul Maltepe’de yapılan miting son yılların en kalabalık ve en görkemli mitingi oldu. Sanki 1970’li yıllarda CHP’nin lideri Bülent Ecevit’in mitinglerini andırıyor ve o yılları hatırlatıyordu.
Bülent Ecevit’in adı Karaoğlan’a çıkmış ve adı dağlara taşlara yazılmıştı.
CHP’nin bugünkü lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise artık adalet arayan adam olarak anılacaktır. Tarih bunu böyle yazacak ve böyle de bilinecektir.
Adalet arayan adam:
Kamu görevlerinden atılanlar için,
Çocuk işçiler için,
Orman köylüleri için,
Tek adam rejimine karşı olduğumuz için yürüdük dedi.
FETÖ’ye karşı olduğumuz için,
Terör örgütlerine karşı olduğumuz için,
Yargı siyasetin emrine verildiği için yürüdük dedi.
Şiddete uğrayan kadınlar için,
Korku iklimindeki iş dünyası için,
FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılması için,
Darbecilerin yargılanması için,
Tüm şehitlerimiz için yürüdük dedi. Aslında CHP liderinin mesajı çok netti ve tüm kesimleri kapsayıcıydı.
Yani CHP lideri meydanda bulunan ikibuçuk milyon insana ve tüm Türkiye’ye adalet, hukuk, yargı diye haykırırken, FETÖ terör örgütünü ve bununla mücadele edilmesi gerektiğini de sık sık vurguladı.
İstanbul Maltepe mitingi tek kelime ile muhteşemdi. Kırşehir’den mitinge destek amaçlı giden CHP’li, MHP’li, AKP’li olmak üzere her kesimden insanlar vardı. Kırşehir’den İstanbul’a kadar giden bazı arkadaşlarımızın miting alanına kalabalıktan giremediklerini de öğrendik.
Bundan sonra CHP’nin uygulayacağı strateji, yöntemleri ve politikası umutla izlenecektir.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .