Abdurrahman Cem’e yapılan vefasızlık!

Abdurrahman Cem’e yapılan vefasızlık!

11.09.2018

7 yıl sonra profesyonel lig maçı için Ahi Stadı’nın yolunu tutuyorum. Bir gün önce yıllarını Kırşehirspor’a ve spor gençliğine veren Adurrahman Cem Hocamla maça gitme konusunda anlaştım. Kırgındı, küskündü Kırşehir’e… Çünkü yıllarını verdiği Kırşehirspor’un eski yöneticilerinin duyarsız ve vefasızlığından dolayı köşesine çekilen Abdurrahman Hocam haklıydı. Hiçbir yönetim tarafından aranıp fikri bile sorulmayan Abdurrahman Cem oysa […]

7 yıl sonra profesyonel lig maçı için Ahi Stadı’nın yolunu tutuyorum.
Bir gün önce yıllarını Kırşehirspor’a ve spor gençliğine veren Adurrahman Cem Hocamla maça gitme konusunda anlaştım. Kırgındı, küskündü Kırşehir’e… Çünkü yıllarını verdiği Kırşehirspor’un eski yöneticilerinin duyarsız ve vefasızlığından dolayı köşesine çekilen Abdurrahman Hocam haklıydı.
Hiçbir yönetim tarafından aranıp fikri bile sorulmayan Abdurrahman Cem oysa yıllarca yeşil-beyazlı formayı parasız-pulsuz sonuna kadar ıslatan, kaptanlık yapan, bir dönem teknik direktörlüğünü yürüten değerli bir hocamızdı.
Hatta biliyorum, Kırşehir ve Kırşehirspor sevgisinden dolayı yeşil-beyazlı formayı giydiği yıllarda daha büyük takımların transfer tekliflerini bile geri çevirmiş, Kırşehir’de, Kırşehirspor’un formasını giymeyi kabul etmişti.
Kırşehirspor’da futbolu bıraktıktan sonra hakemlik yapan, uzun yıllar 2. ve 3. Lig’te yüzlerce maç yöneten Abdurrahman Cem’e Ankara’ya yerleşmesi halinde 1. Lig’te te görev verecekleri yönünde teklifler bile yapılmıştı, ama o yine kabul etmemişti.
Oysa Abdurrahman hocam bunu kabul etmiş olsaydı, belki bugün 1. Lig’te maç yöneten ve emekliye ayrılan pek çok hakem gibi ulusal kanallarda spor yorumcusu bile olabilirdi. Ama Kırşehir sevgisi onu bütün bunlardan geri bıraktı.
Abdurrahman Cem sadece Kırşehirspor’a mı hizmet etti. Elbette ki hayır. Kırşehir’de yıllarca Beden Eğitim öğretmeni olarak binlerce sporcu yetiştirdi. Futboldan, basketbola, hentbol, voleybol ve atletizme kadar binlerce gence hem spor yaptırdı, hem o dallarda başarılı gençleri bulup profesyonel kulüplere gitmelerine imkân verdi.
Kırşehir’de voleybol, basketbol ve hentbol kulüpleri kurarak ligler düzenlenmesini sağladı. Yıllarca gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”de de spor yazıları yazdı. Yani spora ömrünü verdi Abdurrahman Cem hocam.
O istiyordu ki Kırşehirspor yöneticileri biraz kendisine vefa gösterip, fikrini alsınlar, Kırşehir’de yıllarını Kırşehirspor’a hizmet veren Kırşehirli futbolcu kardeşlerine değer verilsin.
Hiçbirisini göremediği için kırgın ve küskün olan Abdurrahman Cem Hocam benim ısrarım üzerine yıllar sonra Cumartesi günü Adıyamanspor maçına gelip izlemek istedi.
Stad önünde buluşacaktık ama ya o benden önce girmiş, ya da ben ondan önce girmiştim. Kendisi görevliler tarafından şeref tribününden içeri alınmak istenmemiş, sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden bir görevlinin tanıması ile ancak içeri alınmıştı! Bu durumla bir kez daha üzülen, kırılan Abdurrahman Cem’e yapılan bu durumu ben de kabul edemedim doğrusu…
Buradan Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Veli Şahin’e bir çağrım olacaktır. Elbette bulunduğunuz görev ve makamlar hiç kimseye baki değildir.
Sayın Başkan, bugün sizlerin Kırşehir Belediyespor için verdiğiniz çabaları, uykusuz geceler geçirdiğinizi biliyorum. Ne kadar fedakârlıklar ve zorluklar çektiğinizi de anlıyorum.
Sayın Başkan Kırşehirspor’a hizmet eden, Kırşehir’in kendi insanlarına lütfen değer verin, sahip çıkın. Onların görüş ve düşüncelerinden faydalanın. Hiç olmazsa şeref tribününde onlar için bir yer tahsis edin, giriş ve çıkışlarda kolaylık sağlayın.
Dedim ya bugün ne kadar büyük zorluk ve sıkıntılara göğüs gererek Kırşehir Belediyespor Kulübü’nün başkanlığını yürütüyorsunuz. Elbette bir gün siz de bu zor ve sıkıntılı görevinizden ayrılmak zorunda kalacaksınız. Hiç istemem ama bugün Abdurrahman Cem gibi Kırşehir’in bir değeri olan hocamızın yaşadığı durumu sizler de yaşamazsınız.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .