Abdullah Çalışkan küstü mü?

Abdullah Çalışkan küstü mü?

08.01.2015

Abdullah Çalışkan küstü mü?   AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, Cuma günü şehrimize gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı karşılama sırasında parti merkezine çıkmaması ve diğer Milletvekili Muzaffer Aslan ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci başta olmak üzere İl Başkanı Salih Çetinkaya ve Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şahin ile tokalaşmaması partililer ve Kırşehirliler arasında “Milletvekili Çalışkan […]

Abdullah Çalışkan küstü mü?

 

AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, Cuma günü şehrimize gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı karşılama sırasında parti merkezine çıkmaması ve diğer Milletvekili Muzaffer Aslan ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci başta olmak üzere İl Başkanı Salih Çetinkaya ve Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şahin ile tokalaşmaması partililer ve Kırşehirliler arasında “Milletvekili Çalışkan Kırşehir’e küstü mü?” yorumlarına neden oldu.

Bir süredir Milletvekili Muzaffer Aslan ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile arası açık olduğu bildirilen Milletvekili Abdullah Çalışkan’ın parti kongrelerinde istediği kişilerin kazanamaması ile tamamen partiden koptuğu öne sürülüyor.

Bir süredir Milletvekili Muzaffer Aslan ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile arası açık olduğu bildirilen Milletvekili Abdullah Çalışkan’ın parti kongrelerinde istediği kişilerin kazanamaması ile tamamen partiden koptuğu öne sürülüyor.

AKP Parti’nin son Merkez İlçe kongresinde Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Milletvekili Muzaffer Aslan’ın destek vermesi ile Mehmet Şahin’in başkan seçilmesi ile kaybeden Milletvekili Abdullah Çalışkan, Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel sekreter ve yönetimin şekillenmesinde de pasifize edilmesi ile bu kırgınlık ayyuka çıktı. Burada da Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin istediği isimlerin atanması Milletvekili Çalışkan’ı adeta çileden çıkardığı iddia ediliyor.

16 kişinin il başkanlığına aday olması ve Abdullah Çalışkan’ın istediği kişilerin elenerek aday gösterilmemesi ile yine Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Milletvekili Muzaffer Aslan’ın destek verdiği Mustafa Kendirli’nin il başkanlığına tek aday olarak açıklanması bütün bu kırgınlık ve soğuklukları ayyuka çıkardı.

Cuma günü Kırşehir’e gelen açılış yapıp, partililerle ve sanayicilerle buluşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ziyareti sırasında Abdullah Çalışkan’ın kıyıda köşede gezinmesi gözlerden kaçmadı. Başbakan Yardımcısı Arınç burada Milletvekili Muzaffer Aslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Başkanı Salih Çetinkaya, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şahin’le birlikte AK Parti İl Merkezi’ne çıktı, partililere hitap ederken, Milletvekili Abdullah Çalışkan’ın, parti merkezine çıkmadı, aşağıda KIRSİAD’ın kapısında beklemesi gözlerden kaçmadı.

Bu durumu gören partililer “Ya Milletvekili Abdullah Çalışkan partiye küsmüş mü? Niye partiye çıkmıyor da aşağıda bekliyor? İl, ilçe kongrelerini kaybeden, hastane yönetiminin yeniden oluşturulmasında Yaşar Bahçeci ve Muzaffer Aslan’ın istediği kişilerin olmasını içine sindiremiyor olmalı ki partiye kızmış. Kırşehir’de istediği olmayınca, en önemlisi yeniden aday gösterilmeyeceği endişesi ile öfkelenen Milletvekili Abdullah Çalışkan’ın böyle bir tutum içine girmesini yadırgıyoruz. Zaten Kırşehir ne kaybettiyse bu nedenle kaybetmiştir. Bir vekil diğer vekille küsüyor, ikisinin arasındaki kısır çekişmelerden Kırşehir kaybediyor” diye tepki gösterdiler.YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

baskan mucur

Caliskan ben sana ne demistim unuttunmu…
KESER DONER SAP DONER GUN GELIR HESAP DONER…noldu bitti mi.cok yazik hahaha

23.03.2015, 17:39

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .